Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Smoking Colts (PC)
OkładkaSmoking Colts (PC)

Smoking Colts PC

Gra zręcznościowa należąca do gatunku zwanego potocznie „celowniczkiem”, do którego zaliczają się również takie tytuły jak klasyczny Virtua Cop czy polska Kurka Wodna.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Smoking Colts Premiera PC

28listopada2003

producent: Spellbound Entertainment AG wydawca: NBG EDV Handels & Verlags GmbH Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra zręcznościowa należąca do gatunku zwanego potocznie „celowniczkiem”, do którego zaliczają się również takie tytuły jak klasyczny Virtua Cop czy polska Kurka Wodna. Jedynym elementem łączącym gracza z grą jest tu bowiem właśnie ów celownik, przy pomocy którego należy strzelać w pojawiających się w różnych miejscach ekranu przeciwników. Główną oś Smoking Colts stanowi sześć zróżnicowanych poziomów (Dungeon, Spook house, Deadwood, Fort desert, Ufo-assault oraz Mars base), a na każdym z nich nasz bohater musi oczywiście radzić sobie z innymi wrogami. Autorzy umieścili w grze około 60 rodzajów przeciwników, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę liczbę znacznie zwiększyć. Dzięki zaimplementowanym do gry narzędziom możliwe jest dodawanie zupełnie nowych wrogów. Wystarczy tylko posiadać na twardym dysku zapisane w odpowiednim formacie zdjęcia żądanych oponentów.

Zabawa nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do eliminowania kolejnych wrogów. Rozgrywkę urozmaica tutaj dość ciekawy, motywujący graczy system punktów – w zależności od tego, jak sobie radzimy, zwiększa się lub zmniejsza nasza celność oraz szybkość. Ponadto co jakiś czas uaktywnia się jeden z pięciu specjalnych „dodatków” , np. tzw. „Snipertime”. Pojawiających się co chwilę tu i ówdzie przeciwników eksterminować możemy przy pomocy czterech rodzajów broni – począwszy od tradycyjnej strzelby, a skończywszy na potężnym karabinie maszynowym. Na uwagę zasługuje również fakt, że twórcy zdecydowali się stworzyć cztery tryby trudności. Ci, którzy chcą się jedynie zrelaksować, mogą więc bez większych kłopotów strzelać do wrogów na poziomie łatwym. A na najbardziej wymagających graczy czeka tryb o wymownej nazwie „szaleństwo”. Łatwo można się więc domyślić, że zabawa nie jest już tutaj tak banalna. Ci, którzy zdobędą wiele punktów, mogą pochwalić się ich ilością na oficjalnej stronie gry, gdzie prowadzony jest stosowny ranking.

Wszystkie przygotowane przez autorów plansze znacznie różnią się między sobą, ale łączy je dobre wykonanie. Grafika jest ładna, kolorowa i przywodzi na myśl kreskówki. Twórcy postarali się również, aby wszystkim poziomom towarzyszyła w tle klimatyczna, odpowiednia dla danej planszy muzyka.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Smoking Colts: Odpowiednia dla każdego wieku.

Smoking Colts Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266 MHZ
  • 32 MB RAM
  • karta graficzna 8 MB