Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Shifting World (3DS)

Shifting World 3DS

Shifting World to połączenie platformówki i gry logicznej. Gracze przemierzają monochromatyczne plansze, które w określonych miejscach musimy modyfikować zmieniając ich układ i wygląd, by dotrzeć do wcześniej niedostępnych miejsc.

Logiczne | platformówki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Shifting World (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

6października2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shifting World to specjalna wersja popularnej gry flaszowej Shift, stworzonej przez studio Fishing Cactus. Tytuł zawiera elementy stworzone specjalnie z myślą o konsoli Nintendo 3DS, które były nieobecne w jego wcześniejszych odsłonach.

Głównym bohaterem gry jest tajemniczy człowiek w kapeluszu, który zostaje przywołany do wilii równie tajemniczego Księcia Cieni. Książę, z bliżej nieokreślonych powodów, więzi naszego herosa i poddaje go serii prób, rozgrywających się w innym wymiarze, gdzie musi się wykazać refleksem, spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia.

Na pierwszy rzut oka Shifting World jest typową platformówką, która wyróżnia się jedynie charakterystyczną czarno-biała oprawą graficzną. Celem graczy jest dotarcie do końca każdej lokacji oraz unikanie śmiertelnie groźnych pułapek, rozstawionych na drodze. Poszczególne poziomy to prawdziwe labirynty krzyżujących się korytarzy i ślepych alejek. Aby poradzić sobie z tym galimatiasem musimy wykorzystać specjalne opcje, które w nasze ręce oddali twórcy. W określonych miejscach planszy, po dotknięciu specjalnej ikony przekształcamy cały poziom i zmieniamy jego wygląd. Możemy obracać go o 45 stopni, odwrócić jego barwy, zmieniając pustą przestrzeń, po której się poruszaliśmy w solidne bloki i ściany, a także przełączać pomiędzy widokiem trójwymiarowymi i dwuwymiarowym. W tym drugim, unoszące się swobodnie w tle bryły, stają się stałym elementami levelu, blokującym lub ułatwiającym nam naszą podróż. Dolny ekran konsoli przedstawia mapę całego poziomu, wyjątkowo przydatną, ponieważ pozwala szybko zapoznać się całym układem otoczenia. Na górnym ekranie obserwujmy całą akcję i sterujemy bohaterem. Etapy są dosyć rozległe i wymagające, bowiem autorzy nie przewidzieli możliwości zapisu stanu gry w czasie wędrówki. Wystarczy więc jedna drobna pomyłka i wracamy na początek poziomu.

Shifting World posiada trzy tryby rozgrywki. W przygodowym, będącym odpowiednikiem kampanii, po kolei przechodzimy co raz trudniejsze i bardziej rozbudowane plansze, których w sumie jest 60. W drugim, możemy wybrać dowolny już ukończony level i zmierzyć się z nim jeszcze raz. W trzecim, zrobimy to samo, ale z włączonym limitem czasowym.

Zobacz pełny opis gry

Wymagania wiekowe Shifting World

odpowiednia dla każdego wieku