Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

9. Gry PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Najpopularniejsze gry na platformę PS1.

PS1

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Tobal No. 1
Tobal No. 1

Bijatyki 2 sierpnia 1996

Bijatyka, w której gracze biorą udział w turnieju sztuk walki, organizowanym na tytułowej planecie. Gra jest warta świeczki, gdyż zwycięzca przejmie kontrolę nad zasobami Molmoranu – rzadkiego i niebywale cennego surowca. Cechą charakterystyczną Tobal No. 1 jest obecność trybu fabularnego, w którym przemierzamy trójwymiarowe podziemia, obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby.

One Piece Mansion
One Piece Mansion

Logiczne 21 czerwca 2001

Gra logiczna z elementami strategii, w której wcielamy się w zarządcę apartamentowca. Poszczególni mieszkańcy bloku posiadają własne potrzeby i nawyki, przez co wpływają negatywnie lub pozytywnie na swoich sąsiadów. Naszym zadaniem w One Piece Mansion jest takie rozmieszczenie poszczególnych osób, by wszyscy czuli się szczęśliwi.

WWF SmackDown!
WWF SmackDown!

Sportowe 2 marca 2000

Bazująca na licencji słynnej federacji wrestlingowej WWF gra sportowa, która umożliwia pokierowanie wieloma sławami ringu i wzięcie udziału w szeregu meczów doskonale znanych z zapaśniczych eventów. To pierwsza odsłona słynnego cyklu WWF Smackdown!

MTV Sports: Snowboarding
MTV Sports: Snowboarding

Sportowe 1 grudnia 1999

Gra sportowa, poświęcona tytułowej dyscyplinie. W trakcie zabawy wcielamy się w jednego z sześciu zawodników i walczymy o zwycięstwo na kilku trasach ulokowanych w różnych zakątkach świata. Oprócz trybów opracowanych z myślą o zabawie w pojedynkę tytuł posiada także oparty na rywalizacji moduł Head-to-Head oraz prosty kreator torów.

The Crow: City of Angels
The Crow: City of Angels

Bijatyki 28 lutego 1997

Wydana na PlayStation 1 adaptacja filmu z 1996 roku. Produkcja jest typową chodzoną bijatyką bazującą na motywie zemsty, w której posiadacze konsoli stawiają czoła przeważającym siłom wroga i biorą udział w dziesiątkach pojedynków.

Iron & Blood: Warriors of Ravenloft
Iron & Blood: Warriors of Ravenloft

Bijatyki 31 października 1996

Bijatyka opracowana przez firmę Take-Two Interactive, która przenosi nas do tytułowego świata Ravenloft. W Iron & Blood: Warriors of Ravenloft trafiamy w sam środek konfliktu pomiędzy siłami porządku i chaosu, których celem jest zdobycie pradawnych artefaktów. Tytuł posiada fabularną kampanię, którą można ukończyć w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem.

Akuji the Heartless
Akuji the Heartless

Akcji 31 grudnia 1998

Trójwymiarowa gra akcji z widokiem TPP, w której posiadacze konsoli wcielają się w zamordowanego wojownika i kapłana voodoo, starającego się uciec z piekieł i uratować swoich bliskich.

Cool Boarders 2
Cool Boarders 2

Sportowe 31 października 1997

Kontynuacja ciepło przyjętej gry snowboardowej z 1996 roku. Cool Boarders 2 może pochwalić się znacznie większą niż poprzednik liczbą grywalnych postaci, desek oraz tras. Te ostatnie uległy znacznemu rozbudowaniu i oferują m.in. skróty. Zabawa może toczyć się w jednym z pięciu różnych trybów zabawy, a na torze użytkownikowi towarzyszą sterowani przez sztuczną inteligencję albo drugiego gracza oponenci.

SaGa Frontier
SaGa Frontier

RPG 31 marca 1998

Pierwsza wydana na platformę PlayStation i siódma w ogóle odsłona popularnego cyklu gier jRPG. Akcja produkcji rozgrywa się w uniwersum składającym się z kilku planet, pomiędzy którymi gracz może się swobodnie przemieszczać. Historia rozbita została na siedem oddzielnych opowieści, zaprezentowanych z perspektywy różnych protagonistów.

Mickey's Wild Adventure
Mickey's Wild Adventure

Zręcznościowe 1 marca 1996

Platformówka 2D z kultową Myszką Miki w roli głównej, symbolem wytwórni Disneya. Tytuł jest lekko zmodyfikowaną konwersją gry, która ukazała się w 1994 roku, jako Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse, na konsolach 16-bitowych.

Rayman Rush
Rayman Rush

Zręcznościowe 8 lipca 2002

Poboczna odsłona popularnego cyklu gier platformowych, w której gracz ściga się z innym graczem bądź ze sztuczną inteligencją na trasach inspirowanych lokacjami znanymi z poprzednich części cyklu. Tytuł oferuje siedem grywalnych postaci, pięć trybów rozgrywki oraz jedenaście tras. Jest to uproszczona wersja wydanej na inne platformy sprzętowe gry Rayman M.

Time Crisis
Time Crisis

Akcji 31 października 1997

Strzelanina na szynach wydana przez firmę Namco. Time Crisis umożliwia graczom wcielenie się w tajnego agenta, który stara się uratować porwaną córkę prezydenta fikcyjnego państwa. Tytuł wprowadził rewolucyjny dla gatunku koncept chowania się za osłonami.

Alundra
Alundra

RPG 11 kwietnia 1997

Utrzymany w mrocznej stylistyce nietypowy action-RPG, w którym pierwsze skrzypce grają rozmaite wyzwania logiczne. Gracze wcielają się w elfa, który próbuje pomóc dręczonym przez koszmary mieszkańcom pewnego miasteczka, wkraczając w ich sny.

Lunar: Silver Star Story Complete
Lunar: Silver Star Story Complete

RPG 28 maja 1999

Odnowiona wersja gry Lunar: The Silver Star, ciepło przyjętego jRPG-a wydanego w 1992 roku na platformę Sega CD. Produkcja opowiada o młodym chłopcu, który wyrusza w niebezpieczną podróż, by stać się nowym obrońcą bogini oraz odkryć sekret tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce piętnaście lat wcześniej. Ulepszona edycja oferuje liczne zmiany w mechanice oraz oprawie wizualnej, w tym dodatkowe sekwencje przerywnikowe.

Fear Effect 2: Retro Helix
Fear Effect 2: Retro Helix

Przygodowe 21 lutego 2001

Niezwykły miks wielu różnych gatunków, który stanowi prequel do wydanego w 2000 roku Fear Effect. Produkcja łączy w sobie elementy survival horroru i gry akcji, udanie wplatając w nie mechaniki znane z RPG-ów i gier logicznych.

Valkyrie Profile
Valkyrie Profile

RPG 22 grudnia 1999

Japoński RPG mocno inspirowany mitologią nordycką, który został przygotowany przez specjalistów od gatunku, studio Tri-Ace. Opowiada o losach walkirii, która trafia do Midgardu, by odnaleźć wojowników potrzebnych Odynowi. Tytuł wyróżniają przede wszystkim opracowany specjalnie na potrzeby gry model prowadzenia walk, a także łącząca 2D i 3D oprawa graficzna.

Bomberman World
Bomberman World

Zręcznościowe 28 stycznia 1998

Zręcznościowa produkcja, w której kierowane przez graczy postacie toczą potyczki na specjalnych arenach, próbując wysadzić wszystkich oponentów. To pierwsza odsłona słynnej serii wydana na PlayStation 1.

International Track & Field
International Track & Field

Sportowe 31 maja 1996

Pierwsza odsłona serii gier sportowych, która została wydana na PlayStation 1 i wykorzystuje grafikę 3D. Produkcja pozwala sprawdzić się graczom w jedenastu dyscyplinach sportowych. Każda z nich została zaprezentowana w zręcznościowym ujęciu.

Bloody Roar 2: Bringer of the New Age
Bloody Roar 2: Bringer of the New Age

Bijatyki 30 kwietnia 1999

Druga odsłona serii bijatyk, w których uczestnicy starć potrafią transformować się w swoje zwierzęce alter ega. Po przemianie postacie stają się znacznie silniejsze, ale po otrzymaniu określonej ilości obrażeń następuje przymuszony powrót do ludzkiej formy, co nadaje starciom dodatkowej taktycznej głębi. Bloody Roar 2 wprowadza do cyklu kilkoro nowych zawodników, którzy potrafią się zmieniać m. in. w nietoperza, insekta i kameleona.

Command & Conquer: Red Alert - Retaliation
Command & Conquer: Red Alert - Retaliation

Strategiczne 28 sierpnia 1998

Samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Command and Conquer: Red Alert. Produkcja zawiera w sobie zawartość oferowaną przez wydane na komputery osobiste dodatki Counterstrike oraz The Aftermath. Dodatkowo tytuł oferuje niedostępne nigdy wcześniej przerywniki filmowe.

Dead or Alive
Dead or Alive

Bijatyki 31 marca 1998

Pierwsza odsłona popularnej serii trójwymiarowych bijatyk tworzonych przez studio Team Ninja. Cechą szczególną tytułu jest uproszczone w stosunku do innych przedstawicieli gatunku sterowanie, stawiające przede wszystkim na szybkość i stosowanie kontrataków. Gra wsławiła się także nietypową możliwością włączenia trybu, w którym biusty grywalnych wojowniczek nienaturalnie podskakują w trakcie walki.

Wu-Tang: Taste the Pain
Wu-Tang: Taste the Pain

Bijatyki 30 listopada 1999

Trójwymiarowa bijatyka, w którą grać może równocześnie do czterech graczy. Produkcja korzysta z wizerunku popularnej grupy muzycznej Wu-Tang, której członkowie pojawiają się jako grywalne postacie. Oprócz typowych dla gier tego gatunku opcji zabawy dla wielu osób, tytuł posiada mocno rozbudowany tryb fabularny.

Battle Arena Toshinden
Battle Arena Toshinden

Bijatyki 9 września 1995

Trójwymiarowa bijatyka, w której gracze spotykają się na wytyczonych, trójwymiarowych arenach, tocząc ze sobą pojedynki przy użyciu broni i rozmaitych ataków specjalnych. Tłem rozgrywki jest legendarny turniej Toshinden, zorganizowany przez tajemniczego sponsora imieniem Gaia.

Alien Trilogy
Alien Trilogy

Akcji 29 lutego 1996

Pierwszoosobowa strzelanina stanowiąca podsumowanie przygód dzielnej Ellen Ripley z trzech pierwszych części filmowej serii. Stworzeniem programu o nazwie Alien Trilogy zajęło się studio Probe Entertainment. Gra trafiła na rynek w 1996 roku.