Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka PopCap Arcade Hits Vol. 2 (X360)

PopCap Arcade Hits Vol. 2 X360

Zestaw świetnych gier logicznych sygnowanych przez firmę PopCap Games. W skład pakietu wchodzą: Peggle, Heavy Weapon oraz Feeding Frenzy 2.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka PopCap Arcade Hits Vol. 2 (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

26marca2009

8kwietnia2011

pudełko PL

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

PopCap Arcade Vol. 2 to kolekcja wciągających gier logicznych i zręcznościowych ze stajni PopCap Games. W skład tego unikalnego zestawu wchodzą produkcje znane już użytkownikom komputerów osobistych: Peggle, Heavy Weapon oraz Feeding Frenzy 2. Wszystkie zostały wydane przez wspomnianą wyżej firmę, specjalizującą się właśnie w tym gatunku.

Peggle, autorstwa PopCap Games, to produkcja nazywana jedną z najbardziej uzależniających gier w historii. Wydany w 2007 roku tytuł zebrał niezwykle wysokie oceny recenzentów i zaskarbił sobie bardzo dużą publiczność wśród pecetowych użytkowników. Nic dziwnego, że w dość krótkim czasie powstała równie udana kontynuacja w postaci Peggle Nights. W grze kierujemy umieszczonym na górze ekranu działem wypluwającym kulki odbijające się od różnych elementów planszy. Naszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich pomarańczowych „kołków”. Na ekranie pojawiają się też inne kolorowe obiekty – za ich wyeliminowanie otrzymujemy dodatkowe punkty. Na późniejszych etapach nasze cele poruszają się lub są zasłonięte, więc z czasem gra staje się coraz bardziej wymagająca. Peggle to świetna, lekka muzyka i bardzo przyjemnie zrealizowane tła.

Heavy Weapon to produkcja stworzona przez CTXM i PopCap Games. Tytuł jest zręcznościową strzelanką opowiadającą o potężnych czołgach i konflikcie z Czerwoną Gwiazdą (Red Star). Dowodzimy jednym z opancerzonych, atomowych pojazdów, przemierzając poszczególne, dwuwymiarowe poziomy pełne przeciwników. W grze poruszamy się jedynie w lewo i prawo, jednak możemy też manipulować wieżyczką, ustalając tor lotu pocisków. Na końcu każdego układu musimy zmierzyć się w epickim pojedynku z potężnym bossem. Autorzy udostępnili nam także możliwość odwiedzenia zbrojowni, w której na sprzedaż oferowane są różne ulepszenia do naszej machiny. Autorzy przygotowali dwa tryby rozgrywki (Mission, Survival), 19 misji oraz możliwość wspólnej zabawy z 4 osobami (tryb kooperatywny) za pośrednictwem usługi Xbox Live.

Feeding Frenzy 2 to kolejny hit PopCap Games wydany w 2006 roku na komputery osobiste i później również w usłudze Xbox Live Arcade. W grze wcielamy się w małą rybkę, która musi odkryć tajemnicę czającą się w morzu. Poszczególne etapy przechodzimy zjadając tylko i wyłącznie mniejszych od nas mieszkańców morza. Po zjedzeniu pewnej partii nasz bohater zwiększa swoje rozmiary i może tym samym połykać nowe gatunki ryb. Autorzy przygotowali sześćdziesiąt poziomów – większość z nich opiera się powyższych zasadach, chociaż często pojawiają się też układy bonusowe, w których przykładowo musimy zjeść jak najwięcej ryb w ciągu minuty. W morzu pływa wiele bonusów, jak np. dodatkowe życia, tarcza, czy zwiększenie szybkości. W poszczególnych stadiach rozwoju nasz bohater otrzymuje też różne umiejętności – przyspieszenie, zdolność wciągania większej partii ryb jednocześnie i wiele innych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI PopCap Arcade Hits Vol. 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.