Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka PDC World Championship Darts (PC)
OkładkaPDC World Championship Darts (PC)

PDC World Championship Darts PC

PDC World Championship Darts to połączenie gry sportowej, zręcznościowej i planszowej, na dodatek zaserwowanej w konwencji telewizyjnego show.

Sportowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PDC World Championship Darts Premiera PC

1grudnia2006

pudełko PL

23stycznia2009

producent: Mere Mortals wydawca: Oxygen Games wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

PDC World Championship Darts to połączenie gry sportowej, zręcznościowej i planszowej, na dodatek zaserwowanej w konwencji telewizyjnego show. Rzecz dotyczy Dartów - sportu szalenie popularnego w Wielkiej Brytanii (szczególnie w okresie świątecznym), a i w naszym kraju coraz bardziej znanego (po nazwą Rzutki).

Zasady rozgrywki w Darty są dość proste: ciskamy rzutkami w tarczę, podzieloną na szereg pól z przypisaną im punktacją. Startujemy z pulą 301 punktów, a naszym celem jest zejście do zera, odejmując od całości tyle punktów, ile uzyskaliśmy kolejnymi rzutami. Najtrudniejszy jest ostatni moment – uzyskanie stanu zerowego – bowiem możemy to zrobić tylko i wyłącznie celując w pole podwójnej premii (np. jeśli zostały nam na koncie 32 punkty, to musimy koniecznie trafić podwójną szesnastkę). Jeśli ostatnim rzutem zejdziemy poniżej zera, lub zostanie nam tylko jeden punkt, tracimy całą zdobycz z danej kolejki (obejmującej trzy rzuty) i musimy poczekać na następną szansę. Zasady są tak pomyślane, by wymusić na graczach umiejętność trafiania we wszystkie pola, nie tylko te środkowe i najbardziej punktowane (trafienie w sam środek jest nawet łatwiejsze niż w podwójne pole premiowane, znajdujące się tuż przy krawędzi tarczy). Do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest nie tylko celne oko i pewna ręka, ale również umiejętności strategiczne i planowanie kolejnych rzutów.

Wielką zaletą gry (obok intuicyjnego sterowania) jest sposób prezentacji zawodów, zrobiony na wzór telewizyjnego show. Inspiracją dla autorów gry, były transmisje z prawdziwych mistrzostw, realizowane przez stację Sky Sports. Mamy więc do czynienia z salą pełna publiczności, profesjonalnym komentarzem (zajęli się tym panowie Sid Waddell i Russ Bray), dynamicznymi najazdami kilku kamer itp.

Nie lada gratką jest również stanięcie w szranki z prawdziwymi mistrzami tego sportu. Mamy więc szanse zmierzyć się między innymi z Colinem „Jaws” Lloydem (światowym numerem jeden), Peterem „One Dart” Manley’em (znanym z żelaznych nerwów i umiejętności bezbłędnego trafiania końcowych rzutów), Adrianem „Jackpot” Lewisem (największa z wschodzących gwiazd), Johnem „Darth Maple” Partem (zwycięzcą zawodów z serii PDC i BDO) oraz Alanem „The Iceman” Littlem (od ponad dziesięciu lat na topie).

Autorzy gry przygotowali kilka trybów i sposobów rozgrywki: Quick Game, Tournament i Career Mode (dla jednego gracza), a także możliwość zabawy wieloosobowej (dla maksymalnie czterech osób w jednym czasie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PDC World Championship Darts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

PDC World Championship Darts Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 128MB (Geforce 4 lub lepsza)
  • 1 GB HDD