Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiNDS
Okładka PDC World Championship Darts 2009 (Wii)

PDC World Championship Darts 2009

Intuicyjna i przystępna gra w rzutki wykorzystująca licencję PDC, czyli organizacji zrzeszającej profesjonalnych graczy.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka PDC World Championship Darts 2009 (Wii)

data premiery gry:

29maj2009

Wii NDS

PDC World Championship Darts 2009 jest grą zręcznościową, przenoszącą w wirtualne realia popularny, towarzyski sport, jakim są rzutki. Produkt przeznaczony jest na konsole Wii i NDS, za jego stworzenie odpowiada firma Rebellion, a wydaniem zajęło się Oxygen Interactive. Wersja oznaczona liczbą 2009 jest już trzecią grą tego cyklu.

Program bazuje na tych samych zasadach, które możemy spotkać podczas zawodów w rzutki. Naszym zadaniem jest trafianie z pewnej odległości niewielką lotką, zakończoną ostrą igłą w kolorową tarczę, na której rozrysowane są zakresy punktowe.

Gra wykorzystuje licencję Professional Darts Corporation, zrzeszającą zawodowych sportowców, dzięki czemu spotykamy w niej realistyczne nazwiska zawodników, a także autentyczne nazwy turniejów i zdobywanych trofeów. Jako profesjonalni sportsmeni bierzemy udział w zawodach, wyznaczanych przez autentyczny kalendarz rozgrywek. W trybie kariery prowadzimy naszego zawodnika przez cały sezon, ale możemy także skorzystać z innych opcji, biorąc udział w pojedynczych potyczkach. Na dobrą jakość rzutu składa się wiele elementów, na które po części mamy wpływ. Zewnętrzne czynniki fizyczne możemy redukować odpowiednim doborem lotki – spośród wielu, różniących się masą i wyważeniem.

Program jest dobrze dopracowany pod względem realizmu. Dotyczy to otoczenia, w jakim się znajdujemy, ale także fizyki gry. Ruchy zawodnika oraz trajektoria lotu rzutki wyglądają realistycznie i są bliskie ich rzeczywistym zachowaniom. Wirtualny świat ma duży wpływ na zachowanie lotki, dlatego podczas zabawy musimy mieć na oku różne wskaźniki, monitorujące właściwości otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI PDC World Championship Darts 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
NDS