Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiNDS
Okładka PDC World Championship Darts 2009 (Wii)
OkładkaPDC World Championship Darts 2009 (Wii)

PDC World Championship Darts 2009

Intuicyjna i przystępna gra w rzutki wykorzystująca licencję PDC, czyli organizacji zrzeszającej profesjonalnych graczy.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PDC World Championship Darts 2009 Premiera

29maj2009

Wii NDS

PDC World Championship Darts 2009 jest grą zręcznościową, przenoszącą w wirtualne realia popularny, towarzyski sport, jakim są rzutki. Produkt przeznaczony jest na konsole Wii i NDS, za jego stworzenie odpowiada firma Rebellion, a wydaniem zajęło się Oxygen Interactive. Wersja oznaczona liczbą 2009 jest już trzecią grą tego cyklu.

Program bazuje na tych samych zasadach, które możemy spotkać podczas zawodów w rzutki. Naszym zadaniem jest trafianie z pewnej odległości niewielką lotką, zakończoną ostrą igłą w kolorową tarczę, na której rozrysowane są zakresy punktowe.

Gra wykorzystuje licencję Professional Darts Corporation, zrzeszającą zawodowych sportowców, dzięki czemu spotykamy w niej realistyczne nazwiska zawodników, a także autentyczne nazwy turniejów i zdobywanych trofeów. Jako profesjonalni sportsmeni bierzemy udział w zawodach, wyznaczanych przez autentyczny kalendarz rozgrywek. W trybie kariery prowadzimy naszego zawodnika przez cały sezon, ale możemy także skorzystać z innych opcji, biorąc udział w pojedynczych potyczkach. Na dobrą jakość rzutu składa się wiele elementów, na które po części mamy wpływ. Zewnętrzne czynniki fizyczne możemy redukować odpowiednim doborem lotki – spośród wielu, różniących się masą i wyważeniem.

Program jest dobrze dopracowany pod względem realizmu. Dotyczy to otoczenia, w jakim się znajdujemy, ale także fizyki gry. Ruchy zawodnika oraz trajektoria lotu rzutki wyglądają realistycznie i są bliskie ich rzeczywistym zachowaniom. Wirtualny świat ma duży wpływ na zachowanie lotki, dlatego podczas zabawy musimy mieć na oku różne wskaźniki, monitorujące właściwości otoczenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI PDC World Championship Darts 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
NDS