Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MMO - Gry Zręcznościowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce MMO na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 7 Przed premierą 1
PC
Zręcznościowe
MMO
Scoundrel
Scoundrel

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Scoundrel to opracowana z myślą o pecetach platformówkowa skradanka. Podczas zabawy gracze zarządzają gildią złodziei próbująca obalić lokalną szlachtę, jak również kierują samymi złodziejami podczas wypełniania misji oraz przywłaszczania sobie złota i kosztowności lordów.

Dawngate
Dawngate

Zręcznościowe prace wstrzymane

Osadzona w realiach fantasy gra należąca do popularnego gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Produkcja jest efektem współpracy studia Waystone Games z koncernem Electronic Arts i czerpie wzorce z klasyków gatunku, takich jak DOTA 2 czy League of Legends. Akcja gry toczy się w fantastycznej krainie, wzbogaconej elementami cyberpunku i polega na sieciowej rywalizacji dwóch grup graczy, zmierzającej do zniszczenia bazy wroga. Każdy z uczestników bitwy kontroluje jednego z bohaterów, obdarzonych odmiennymi zdolnościami specjalnymi, które podczas gry rozwijamy dzięki zgromadzonym w trakcie potyczek punktom. W porównaniu z innymi grami MOBA, Dawngate zawiera nie tylko bardziej rozbudowaną fabułę, ale też więcej elementów strategicznych. Osłabić wroga możemy też np. poprzez atakowanie zapewniających dopływ surowców, specjalnych „studni dusz” i pracujących w nich zbieraczy. Atutem gry jest prosty interfejs oraz zasady rozgrywki łatwe do opanowania nawet dla niedoświadczonych graczy.

Infinity Online
Infinity Online

Zręcznościowe 17 października 2006

Infinity Online to darmowa, sieciowa gra akcji typu beat'em up, charakteryzująca się widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) i barwnym światem przedstawionym, utrzymanym w konwencji fantasy.

Shards of War
Shards of War

Zręcznościowe prace wstrzymane

Osadzona w realiach science-fiction sieciowa gra akcji, należąca do popularnego gatunku MOBA. Za jej powstanie odpowiada doświadczone niemieckie studio Bigpoint, znane z takich produkcji jak Drakensang Online i Battlestar Galactica Online. Akcja gry toczy się w ponurej dystopicznej przyszłości, w której równolegle istniejące światy walczą ze sobą o dominację. W fikcyjnym mieście Empire City spotykają się ze sobą wojownicy zwani Strażnikami, a ich głównym celem jest zamknięcie portali czasoprzestrzennych i przywrócenie porządku we wszechświecie. Zabawa polega na rywalizacji dwóch 5-osobowych drużyn, których celem jest zniszczenie wrogich jednostek i zrównanie z ziemią kwatery przeciwnika. Do naszej dyspozycji oddano spory arsenał futurystycznej broni oraz 10 bohaterów odmiennych specjalizacji, którzy podczas potyczki pełnić mogą różne role. Całość ukazana została w typowym widoku z góry, a gracze niczym w klasycznych strzelankach kontrolują swe postacie za pomocą klawiszy WASD.

Brawl Busters
Brawl Busters

Zręcznościowe 15 grudnia 2011

Dynamiczna gra akcji z elementami bijatyki, która stawia przede wszystkim na zabawę wieloosobową. Gracze wcielają się w jedną z pięciu zwariowanych klas postaci i stają do walki na ulicach miasta w kilku trybach rozgrywki. Twórcy pomyśleli o opcji treningu, dzięki której można poćwiczyć przed dołączeniem do prawdziwych bitew.

Spiral Knights
Spiral Knights

Zręcznościowe 4 kwietnia 2011

Spiral Knights to rozpowszechniana na zasadzie "free to play" sieciowa zręcznościówka wyprodukowana przez studio Three Rings Design. Gracze wcielają się w kosmicznych rycerzy, którzy trafiają na zamieszkałą przez różnej maści kosmitów planetę Cradle. Rozgrywka łączy elementy wielu gatunków, w tym zręcznościówki, przygodówki i gry akcji.

Star Wars: Attack Squadrons
Star Wars: Attack Squadrons

Zręcznościowe prace wstrzymane

Zręcznościowa gra sieciowa, funkcjonująca w modelu free-to-play. Wcielamy się w pilota myśliwców znanych z uniwersum Star Wars i uczestniczymy w kosmicznych bitwach, przeznaczonych dla maksymalnie 16 osób. Posiadane statki możemy ulepszać i modyfikować.

Shoot Many Robots: Arena Kings
Shoot Many Robots: Arena Kings

Zręcznościowe prace wstrzymane

Spin-off side-scrollowej zręcznościówki Shoot Many Robots, polegającej na eksterminacji zbuntowanych robotów. Tym razem mamy jednak do czynienia z rozgrywką w trybie deathmatch, opartą na darmowym modelu rozgrywki wspomaganym mikropłatnościami.