Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MMO - Gry Przygodowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce MMO na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

PC
Przygodowe
MMO
Roblox
Roblox

Przygodowe 27 sierpnia 2006

Roblox to darmowa platforma pozwalająca na tworzenie własnych gier, w której projektanci amatorzy tworzą od podstaw własne światy, wypełniając je rozmaitymi atrakcjami. Jako że zabawa toczy się w moderowanym środowisku, mogą się tu bawić zarówno dorośli gracze, jak i dzieci.

Meadow
Meadow

Przygodowe 26 października 2016

Przygodowa gra sieciowa, w której gracz wciela się w zwierzę – mieszkańca lasu. Jest to spin-off serii Shelter, opowiadającej o zwierzynie opiekującej się swoim potomstwem. Głównym celem gry jest interakcja między grającymi, którzy jednak nie porozumiewają się za pomocą słów, a jedynie specjalnie przygotowanych emotikonów, symboli i dźwięków. Tereny przemierzać można samotnie, lecz życie stadne jest promowane przez grę możliwością odkrycia specjalnych obszarów i odblokowania niedostępnych przy podróżowaniu w pojedynkę znalezisk. Grę charakteryzuje sielankowa, lecz dość surowa stylistyka.

Wander
Wander

Przygodowe 4 czerwca 2015

Nietypowa gra MMO, w której rozgrywka w całości koncentruje się na relaksującej eksploracji, jakiej oddajemy się samotnie lub wspólnie z innymi graczami. W przeciwieństwie do większości reprezentantów tego gatunku, Wander jest pozbawione jakiejkolwiek formy rywalizacji. Akcja gry toczy się na nieznanej planecie. Bohaterka budzi się w głębi tropikalnego lasu, nie pamiętając, jak się tam znalazła, i odkrywa ze zdziwieniem, że potrafi zmieniać kształty. Rusza więc w podróż przez tajemniczy świat, starając się poznać jego sekrety. Na swojej drodze spotyka niezwykłe formacje geologiczne (np. dryfujące skały), zapomniane ruiny, ślady zaawansowanej cywilizacji, przyjaźnie nastawionych tubylców etc. W eksploracji pomaga nam zmiennokształtność bohaterki – zaczynamy w ciele chodzącego drzewa, a następnie odblokowujemy latającego gryfa, pływającego pod wodą azertasha i inne. Atrakcyjności grze dodaje grafika stworzona przy użyciu technologii CryEngine oraz klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Wander jest dziełem niezależnego australijskiego studia deweloperskiego.

Myst Online: Uru Live
Myst Online: Uru Live

Przygodowe 15 lutego 2007

Myst Online: Uru Live to długo oczekiwana przez miłośników przygodówek, a w szczególności serii Myst, możliwość sieciowej eksploracji świata stworzonego pierwotnie przez firmę Cyan Worlds.