Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hack'and'slash - Gry Przygodowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce hack'and'slash na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

PC
Przygodowe
hack'and'slash
Czas
Hammerwatch
Hammerwatch

Przygodowe 12 sierpnia 2013

Hammerwatch to połączenie przygodowej gry akcji oraz klasycznego hack'n'slasha. Fabuła przenosi graczy do zamku Castle Hammerwatch, gdzie drużyna śmiałków rusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę, by zabić złego smoka. Rozgrywka nastawiona jest na zabawę w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!
Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!

Przygodowe 19 listopada 2013

Druga z kolei gra oparta na przebojowym serialu animowanym Adventure Time. Wcielając się w bohaterów znanych z kreskówki, ruszamy na pomoc Królewnie Balonowej, eliminując ukryte w tytułowych lochach zastępy potworów, które zagrażają Słodkiemu Królestwu.

Zombie Vikings
Zombie Vikings

Przygodowe 7 grudnia 2015

Dwuwymiarowa gra platformowa z elementami gatunku hack’n’slash, opracowana przez niezależne studio Zoink Games, znane za sprawą mocno absurdalnej produkcji Stick It to the Man!. Akcja gry rozpoczyna się w chwili, gdy złośliwy bóg Loki postanawia ukraść ostatnie magiczne oko Odyna, zaś ten przywołuje do życia czwórkę odrażających Wikingów-zombie, zlecając im zadanie odzyskania utraconego przedmiotu. W grze możemy wcielić się w jedną z 4 grywalnych postaci, dysponujących odmiennymi umiejętnościami, rozwijanymi podczas zabawy za pomocą specjalnych runów. Do dyspozycji bohaterów oddany został całkiem pokaźny oręż ok. 40 rodzajów broni, odznaczających się nie tylko oryginalnymi nazwami, ale i zastosowaniem (np. możliwość wykorzystania wymiotujących, odrąbanych głów przeciwników). Gra Zombie Vikings przesycona jest irracjonalnym, absurdalnym humorem i sprawdza się najlepiej w trybie lokalnej kooperacji, w którym gracze mogą np. łączyć swe postaci w jednego, potężnego Wikinga-zombie.

A Blind Legend
A Blind Legend

Przygodowe 7 kwietnia 2016

Niezwykła przygodowa gra akcji, której fabuła oraz mechanika oparte zostały tylko i wyłącznie na warstwie dźwiękowej. Tytuł powstał we współpracy francuskiego studia DOWiNO ze stacją radiową France Culture i adresowany jest zarówno do graczy niewidomych, jak i wszystkich szukających w grach zupełnie nowych doznań. Akcja A Blind Legend osadzona została w realiach średniowiecznego fantasy, a podczas zabawy wcielamy się w niewidomego rycerza Edwarda Blake’a, który w towarzystwie swej córki Louise wyrusza na ratunek żony. Gra pozbawiona jest zupełnie oprawy graficznej, a w toku rozgrywki przemieszczamy się po kolejnych lokacjach, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, a nawet walczymy, bazując wyłącznie na dźwiękach płynących z otoczenia oraz głosie córki, wskazującej nam drogę i udzielającej niezbędnych podpowiedzi. Sterowanie opiera się zaś na gestach wykonywanych na ekranie dotykowym, bądź za pomocą kursora myszy.