Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Paperboy 2 (PC)

Paperboy 2 PC

Druga część gry opowiadającej o trudnym zawodzie gazeciarza. Tym razem za developing wzięła się firma Tengen, która minimalnie rozbudowała klasyczny pomysł oraz znacznie podrasowała oprawę audiowizualną.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Paperboy 2 (PC)

producent: Tengen

wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4sierpnia1991

Druga część gry opowiadającej o trudnym zawodzie gazeciarza. Tym razem za developing wzięła się firma Tengen, która minimalnie rozbudowała klasyczny pomysł oraz znacznie podrasowała oprawę audiowizualną.

Gracz wciela się w rolę roznosiciela porannego wydania The Daily Sun, który jadąc na rowerze musi wrzucać gazety do skrzynek pocztowych ludzi posiadających prenumeratę. Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, także i tutaj zadanie nie jest zbyt proste, jako że oprócz dokładnego celowania, należy jeszcze unikać rozmaitych przeszkód spotykanych na ulicy (samochody, wybiegające dzieci, strzelające gargulce, itp.). Kontakt z każdym z tych obiektów kończy się upadkiem i utratą jednego z kilku „żyć”.

Rozgrywkę podzielono na trzy duże etapy (ze zmiennym układem ulic) a te z kolei na siedem kolejnych dni. Jeśli w domu danego prenumeratora zabraknie gazety, zrezygnuje on nazajutrz z subskrypcji prasy. Jeśli natomiast w ogóle nie uda Ci się dostarczyć gazety nikomu, automatycznie wylatujesz z pracy i kończysz grę. Po przejechaniu wzdłuż całego osiedla czeka na Ciebie jeszcze rowerowy tor przeszkód, w którym można nabić sobie dodatkowe punkty.

Podobnie jak w pierwowzorze, tak i w Paperboy 2 autorzy zastosowali widok w rzucie izometrycznym. Obszar działania znacznie się jednak rozrósł, dzięki czemu gracz ma większe pole manerwru – co przydaje się zwłaszcza w omijaniu przeszkód. Gra wydaje się być łatwiejsza od poprzednika, ale są to tylko pozory. Prawdziwe wyzwania czekają dopiero w drugim i trzecim etapie. Dostęp do nich możliwy jest także za pomocą kodów, dzięki czemu gracz nie będzie musiał za każdym razem rozpoczynać zabawy od samego początku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Paperboy 2

odpowiednia dla każdego wieku