Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PSV
Okładka One Way Trip (PS4)

One Way Trip

Oryginalna gra przygodowa, której bohaterowie dowiadują się, iż w wyniku tajemniczego ataku chemicznego padli ofiarą śmiercionośnej trucizny. Zabija ona po 6 godzinach od zarażenia, powodując dodatkowo uporczywe halucynacje, przypominające stan po zażyciu narkotyku.

Przygodowe | TPP | elementy RPG | elementy strategiczne | indie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka One Way Trip (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PS4 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

One Way Trip to oryginalna – pod względem pomysłu jak i wykonania – przygodowa gra akcji, której autorzy próbują odpowiedzieć na pytanie jak zachowałby się człowiek w obliczu wieści, że zostało mu kilka godzin życia? Za powstanie gry odpowiada niejaki Michael Frauenhofer i jego małe, niezależne studio Beret Applications, mające już na swoim koncie równie oryginalne produkcje na urządzenia mobilne.

Główny bohater gry wraz ze swoim bratem odkrywa, iż ludzkość padła ofiarą ataku chemicznego, w wyniku którego większość zasobów wody została zatruta nieznaną substancją. Trucizna zabija po 6 godzinach od zakażenia, wywołując przed śmiercią dodatkowo niekontrolowane halucynacje. Sytuacja sprawia, iż ostatnie godziny swego życia – wypełnione szeregiem moralnych wyborów, bohaterowie gry spędzą na nieustającym haju. Od tego jakie decyzje podejmą i w jaki sposób postanowią spędzić pozostający im czas, zależeć będzie los nie tylko ich samych, ale także wielu postaci pobocznych.

Rozgrywkę podzielono na dwa główne tryby zabawy. Pierwszym z nich jest klasyczny tryb fabularny, w którym twórcy pozostawiają graczom pełną swobodę wyboru odnośnie tego, w jaki sposób postanowią spędzić ostatnie godziny życia. Co warte odnotowania, większość zawartości gry generowana jest proceduralnie, a historia i losy postaci zmieniają się w zależności od tego, jakie decyzje podejmiemy. Drugim wariantem zabawy jest tryb bitwy, przypominający typową multiplayerową „hordę”, łączącą elementy RPG, turowej strategii oraz klasycznej sieciowej strzelaniny. W rytm muzyki hip-hopowej, wraz z grupą wybranych towarzyszy odpieramy tu bowiem kolejne ataki wrogów, za co wynagradzani jesteśmy kolejnymi, coraz trudniejszymi wyzwaniami oraz ulepszeniami posiadanego ekwipunku.

Absurdalność ukazanej w grze sytuacji podkreśla wyjątkowo oryginalna, ręcznie rysowana grafika, która prócz specyficznego stylu artystycznego wprost kipi abstrakcyjnymi scenami i widokami podkreślającymi stan, w jakim znaleźli się bohaterowie gry. Mimo dość humorystycznej oprawy, One Way Trip porusza szereg ważkich tematów, takich jak stosunki międzyludzkie, moralność czy nieodwracalne konsekwencje ludzkich działań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe One Way Trip

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe One Way Trip

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS4
PSV