Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360PC
Okładka Omerta: City of Gangsters (PC)
OkładkaOmerta: City of Gangsters (PC)

Omerta: Miasto Gangsterów

Omerta: City of Gangsters

Gra strategiczna z elementami symulacyjnymi i taktycznymi, wyprodukowana przez bułgarskie studio Haemimont Games (Tzar: Ciężar Korony, Celtic Kings: Rage of War, Tropico 4 i inne). Akcja Omerta: City of Gangsters osadzona została w latach 20. XX wieku.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | turowe | gangsterskie | dwudziestolecie międzywojenne

Omerta: Miasto Gangsterów Premiera

31sty2013

PC

1lut2013

X360

Gry podobne do Omerta: Miasto Gangsterów

Empire of Sin

City of Gangsters

Chicago 1930

Omerta: City of Gangsters to mafijna gra strategiczna wzbogacona elementami taktycznymi. Jest to produkcja doświadczonego bułgarskiego studia Haemimont Games, znanego z takich tytułów jak Imperium RomanumTropico 3 czy Tropico 4.

Gracze wcielają się w młodego imigranta, który przybywa do Atlantic City na początku lat 20-tych ubiegłego wieku. Karierę rozpoczyna skromnie - od zwerbowania kilku członków gangu, którzy pomogą mu w realizacji pierwszych zadań. Jego ambicje są jednak znacznie większe i sprowadzają się do podporządkowania sobie całego miasta. Zabawa polega więc na rozwijaniu przestępczego imperium i przejmowaniu terytoriów innych rodzin mafijnych, w tym poszczególnych dzielnic nadmorskiego miasta.

Omerta: City of Gangsters jest strategią ekonomiczną, która jednocześnie oferuje rozbudowane elementy taktyczne. Zarządzanie organizacją (w tym m.in. inwestowanie pieniędzy, przekupywanie policjantów i polityków czy handel alkoholem) odbywa się w czasie rzeczywistym. Natomiast same misje rozgrywane są w systemie turowym. W drugim z trybów dokonujemy zamachów, przeprowadzamy ataki na siedziby konkurencji, odbijamy podwładnych z rąk policji oraz napadamy na banki.

System walki duży nacisk kładzie na elementy skradankowe oraz właściwe wykorzystywanie osłon. Do dyspozycji gracza w trybie taktycznym oddanych zostało łącznie piętnaście postaci i każda z nich posiada własną osobowość oraz biografię. Za sukcesy nasi ludzie nagradzani są punktami doświadczenia, które wydajemy następnie na rozwój ich umiejętności.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza udostępniona została też opcja rozgrywek wieloosobowych, w ramach których możemy zmierzyć się z innymi ludźmi lub w trybie kooperacji połączyć siły przeciwko komputerowi. Co ciekawe, również podczas zabaw w sieci gangi zyskują doświadczenie i nowy sprzęt.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 429 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Omerta: Miasto Gangsterów cena w dniu premiery: 84,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Omerta: Miasto Gangsterów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Omerta: Miasto Gangsterów Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
  • łącze internetowe
PC
X360