Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Night of the Dead (PC)

Night of the Dead PC

Gra survivalowa TPP, w której staramy się przeżyć w świecie opanowanym przez zombie. W Night of the Dead za dnia szukamy surowców niezbędnych do przetrwania i przydatnych przedmiotów, z kolei nocą bronimy się przed hordami żywych trupów.

Akcji | TPP | zombie | PvP | sandbox | survival | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka Night of the Dead (PC)

producent: Studio Jackto

wydawca: Studio Jackto

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia2020

wczesny dostęp

2021

Night of the Dead jest grą survivalową, w której trafiamy do świata opanowanego przez krwiożercze zombie. Produkcja została opracowana przez firmę Studio Jackto.

Fabuła

Główną bohaterką gry Night of the Dead jest Lucy. Kobietę poddano tajemniczemu eksperymentowi, po którym zapadła w długą śpiączkę. Po wybudzeniu protagonistka szybko odkrywa, że całe miasto zostało opanowane przez żywe trupy. Metropolię odcięto od świata, zatem dziewczyna została zamknięta w śmiertelnej pułapce. Nie wszystko jednak stracone, gdyż Lucy udaje się nawiązać kontakt z grupą innych ocalałych, wraz z którą zamierza uciec z zamkniętej strefy. Niemniej najpierw musi przetrwać, co jest o tyle trudne, że nocą jej ciało emituje sygnał, który przyciąga hordy zombiaków.

Mechanika

W grze Night of the Dead akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy świat, który możemy swobodnie przemierzać. Rozgrywka dzieli się natomiast na dwa segmenty.

Za dnia zajmujemy się przetrząsaniem okolicy w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów, ubrań i broni, a także pozyskujemy surowce niezbędne do wytwarzania nowego wyposażenia oraz wznoszenia rozmaitych umocnień i konstruowania pułapek. Ponadto zdobywamy pożywienie poprzez uprawę ziemi, polowania (jednocześnie należy uważać na wałęsające się w okolicy drapieżniki pokroju niedźwiedzi) lub szabrownictwo. Poza tym możemy oddać się poszukiwaniu wskazówek, które pomogą nam uciec z miasta.

Nocą natomiast na wyspie zaczyna roić się od żywych trupów; choć ucieczka wydaje się tak samo dobrym pomysłem, jak obrona przy użyciu rozmaitych narzędzi mordu (w nasze ręce trafia zarówno broń biała, jak i dystansowa, na czele z łukiem), w ten sposób szybko damy się otoczyć i padniemy ofiarą hord zombie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zatem zastawianie coraz bardziej wymyślnych pułapek (z czasem otrzymujemy dostęp między innymi do obracających się ostrzy czy naszpikowanych kolcami krat spuszczanych na niczego niespodziewających się szwendaczy), konstruowanie umocnień w postaci wysokich palisad, a nawet budowanie w pełni funkcjonalnych (i pokaźnych) trebuszy.

Tryby gry

W Night of the Dead można grać w pojedynkę lub w towarzystwie innych graczy. Tryb multiplayer pozwala na współpracę lub zabawę na zasadach PvP.

Kwestie techniczne

Night of the Dead działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Gra nie prezentuje się jednak szczególnie okazale pod względem grafiki i nie odbiega zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiły nas dziesiątki innych tytułów survivalowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Night of the Dead

Wymagania wiekowe Night of the Dead

18+