Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3 (NDS)

Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3 NDS

Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3 to trzecia odsłona serii Ninja Destiny - bijatyk rozgrywających się w uniwersum znanym z mangi i anime Naruto autorstwa Masashiego Kishimoto. Gracze wcielają się w jedną z 28 grywalnych postaci (m.in.

Bijatyki | Naruto | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3 (NDS)

producent: TOMY

wydawca: TOMY

japońska

data premiery gry w wersji NDS:

29kwietnia2009

Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3 jest kolejną odsłoną serii bijatyk rozgrywającej się w świecie znanym z kontynuacji mangi Naruto autorstwa Masashiego Kishimoto, tj. serii Shippuden, w której bohater urósł i jest już nastolatkiem. Jego wrogowie również urośli, ale w siłę i są groźniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Poprzednie części, Ninja Destiny i Ninja Destiny 2, okazały się dużymi hitami wśród fanów komiksowego oryginału.

Fabuła

Nastoletni Naruto Uzumaki staje do walki z niebezpieczną organizacją Akatsuki, do której należy brat jego przyjaciela Sasuke Uchihy, Itachi. Wspomniana grupa poszukiwanych przestępców chce zebrać wszystkie Ogoniaste Bestie, w tym Dziewięcioogoniastego, demona-lisa zaklętego w Naruto, i z ich pomocą przejąć władzę nad światem. Młody ninja musi stoczyć pojedynki z potężnymi shinobi znanymi z komiksowego pierwowzoru: Itachim, Deidarą, Tobim czy Kisame, ale także z samym sobą, bo lis Kurama przyczajony w jego duszy tylko czeka, żeby przejąć całkowitą kontrolę nad swoim nastoletnim „nosicielem”.

Mechanika

Tytuły tworzące serię Naruto Shippuden: Ninja Destiny wydano wyłącznie na konsole NDS. Gracz może wcielić się w jedną z 28 grywalnych postaci (m.in. Naruto, Sasuke, Sakura, Gaara, Kakashi czy Rock Lee) i toczyć pojedynki w pełnym trójwymiarze. Twórcy zadbali o to, żeby każda postać z mangi, jej ataki i umiejętności zostały jak najlepiej przeniesione w realia gry. Animacja ruchów bohaterów jest płynna, co dodaje starciom dynamiki.

Tryby gry

W trybie fabularnym dla jednego gracza Naruto musi rozprawić się z Akatsuki i ochronić Ogoniaste przed zakusami Itachiego i jego drużyny. Ta odsłona gry wprowadza nowe ataki i rozbudowuje umiejętności postaci zgodnie z rozwojem akcji w fabule mangi, a gracz z czasem może m.in. transformować Naruto w demona Kuramę, a także walczyć Sasuke w wersji Przeklętej Pieczęci. Tryb turniejowy pozwala toczyć pojedynki między postaciami: można walczyć przeciwko komputerowi lub innemu graczowi (wariant multiplayer za pomocą łącza bezprzewodowego).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3

12+