Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PSV
Okładka Myriad (PS4)
OkładkaMyriad (PS4)

Myriad

Myriad to ciekawa, ekscentryczna produkcja będąca interesującym połączeniem gry muzycznej i shootera. Zabawa polega na eliminowaniu kolejnych fal przeciwników za sprawą tworzonej przez nas piosenki.

Akcji | muzyczne | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Myriad Premiera

anulowana

PS4 PSV

Gry podobne do Myriad

Guitar Hero Live

Rock Band 4

Amplitude

Myriad to stworzone z myślą o konsoli PlayStation 4 ciekawe połączenie gry muzycznej z shooterem, za które odpowiada Erlend Grefsrud – dyrektor kreatywny ze studia Bifrost Entertainment. Na pierwszy rzut oka zabawa może wydać się nieprzeciętnie chaotyczna, brakuje bowiem jakiejkolwiek spójnej fabuły czy bardziej złożonej mechaniki. Wystarczy jednak chwila, aby zrozumieć ideę stojącą za tą niewątpliwie bardzo ekscentryczną produkcją.

Podstawę rozgrywki stanowi walka z kolejnymi falami przeciwników za pomocą tworzonego przez nas soundtracku. Pokonany oponent cały czas ulega jednak rozmnożeniu, podczas gdy naszym zadaniem jest dotrwać do momentu, w którym wrogów wokół nas będzie cała masa – wówczas inicjujemy ogromną reakcję łańcuchową. Tym sposobem likwidujemy wszystkich adwersarzy, ulepszając jednocześnie swoją broń. W miarę poczynionych przez nas postępów, otrzymujemy dostęp do coraz większych światów i jeszcze liczniejszych grup przeciwników.

Co istotne, każdy poszczególny etap jest rejestrowany, dzięki czemu możemy go swobodnie przewijać, tak jak prawdziwą piosenkę. W razie śmierci naszej postaci nie tracimy więc wcześniej poczynioncyh postępów. Ponadto, najwyżej ocenione przez system występy muzyczne zostają automatycznie zapisane, dzięki czemu możemy się nimi dzielić ze znajomymi lub w każdej chwili ponownie do nich wrócić i rozegrać daną partię ponownie, próbując osiągnąć jeszcze lepszy rezultat.

Omawiana produkcja oferuje prostą, osobliwą oprawę wizualną pełną kontrastujących ze sobą kolorów i kształtów. Sformułowanie „barwna symfonia” bardzo dobrze oddaje to, co tak naprawdę udało się stworzyć wspomnianemu wcześniej Grefsrudowi.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Myriad: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV