Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Maximum-Football (PC)
OkładkaMaximum-Football (PC)

Maximum-Football PC

Maximum-Football to połączenie symulacji futbolu amerykańskiego, gdzie sterujemy wybranym zawodnikiem w czasie meczu, z grą strategiczno-managerską, w której stajemy się trenerem zawodowej drużyny futbolistów.

Sportowe | manager

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Maximum-Football Premiera PC

4marca2006

producent: Wintervalley Software wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Maximum-Football to dość nietypowa pozycja w katalogu firmy Matrix Games, gdyż wydawca ten od zarania dziejów specjalizował się wyłącznie w promowaniu hardcore’owych gier strategicznych (jak: Airborne Assault: Highway to the Reich czy Gary Grigsby’s World at War). Jest to połączenie symulacji futbolu amerykańskiego, gdzie sterujemy wybranym zawodnikiem w czasie meczu (grafika 3D), z grą strategiczno-managerską, w której stajemy się trenerem zawodowej drużyny futbolistów. Przy czym, ten drugi element pełni tu rolę nadrzędną, zaś pierwszy to niejako rozszerzenie oferowanych przez Maximum-Football możliwości.

Użytkownik ma możliwość wyboru systemu zasad jakie będą obowiązywały w czasie rozgrywek, tj. kanadyjskie lub amerykańskie stosowane w lidze profesjonalnej. Każdy ze sportowców znajdujących się w bazie danych gry (generowanych losowo na początku zabawy) opisany jest przez szesnaście indywidualnych wskaźników, takich jak waga, wzrost, wiek, siła itp. Ponadto, zarówno wszystkich zawodników jak i cały zespół opisują statystyki, dzięki którym widzimy m.in.: jaką kto ma skuteczność, czy jak drużyna radzi sobie w obronie. Grający jako trener może wykorzystywać w czasie meczy różne zagrania, formacje i taktyki zaimplementowane do programu przez autorów, lub też samemu wymyślać nowe (specjalnie pod posiadanych futbolistów). Dzięki zawartym narzędziom edycyjnym może także dowolnie modyfikować niemal wszystkie aspekty gry, jak: atrybuty sportowców, strukturę ligi (zespoły, dywizje, konferencje) oraz linie poruszania się zawodników po boisku w czasie spotkań. Maximum-Football oferuje również opcje treningowe prowadzonej drużyny, mamy też dostęp do podstawowych informacji o płacach i kontraktach poszczególnych graczy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Maximum-Football: Odpowiednia dla każdego wieku.

Maximum-Football Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1
  • 0 GHz
  • 256MB RAM
  • Windows 98/ME/2000/XP
  • akcelerator 3D