Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PS3
Okładka Mahjong Dream Club (X360)
OkładkaMahjong Dream Club (X360)

Mahjong Dream Club

Spin-off randkowej serii Dream Club. Gracze mogą wziąć udział w rozgrywkach klasycznego mahjonga, a więc najpopularniejszego hazardowego wariantu gry przypominającego pokera. Naszymi przeciwniczkami bohaterki znane z głównego cyklu.

Logiczne | hazardowe | mahjong

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mahjong Dream Club Premiera

29mar2012

X360

5kwi2012

PS3

producent: Tamsoft wydawca: D3 Publisher Strona oficjalna

Mahjong Dream Club to spin-off randkowego cyklu Dream Club, który jest symulatorem rozgrywek mahjonga. Za stworzenie tytułu odpowiada firma D3 oraz studio Tamsoft. Powstały w 1992 roku deweloper ma na koncie dziesiątki produkcji konsolowych, z których większość nigdy nie została wydana na Zachodzie. Gra korzysta z silnika głównej serii oraz wykorzystuje znane z niej postacie, które stają się partnerkami zabawy.

Warto zaznaczyć, że na Zachodzie mahjong kojarzony jest głównie z prostymi komputerowymi tytułami logicznymi trenującymi spostrzegawczość, które mają niewiele wspólnego z autentycznym kształtem tej ponad tysiącletniej gry, która w oryginalnej formie przypomina pokera. To właśnie z tą historyczną wersją spotkamy się w Mahjong Dream Club. Produkcja jest więc pełnoprawną symulacją klasycznego mahjonga, która korzysta z japońskiego wariantu zasad oraz układów klocków.

Gracze obserwują trójwymiarowy stół gry z perspektywy pierwszej osoby. Przeciwniczkami w rozgrywkach są hostessy znane z dwóch pierwszych odsłon Dream Club. W sumie możemy wybrać maksymalnie trzy partnerki spośród czternastu dostępnych dziewczyn. Każdej bohaterce możemy dowolnie zmieniać kostiumy, wybieraj spośród kilkunastu dostępnych opcji. W podobny sposób modyfikujemy wygląd stołów, klocków oraz pokoju, w którym rozgrywane są partie. Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z mahjongiem mogą skorzystać z samouczka. Istnieje także opcja rozgrywek multiplayer.

Mahjong Dream Club przypomina do złudzenia poprzednie odsłony Dream Club, ponieważ korzysta z tego samego silnika oraz modeli postaci. Grafika wykonana została w technologii cel-shading i przypomina trójwymiarowy serial anime.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Mahjong Dream Club: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PS3