Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Labyrinth Legends (PS3)
OkładkaLabyrinth Legends (PS3)

Labyrinth Legends PS3

Tradycyjny dwuwymiarowy zręcznościowy dungeon-crawler, przypominający klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda. Twórcy umieścili w grze wiele zagadek logicznych, pułapek oraz ukrytych komnat, a także nie zapomnieli o trybie multiplayer, przeznaczonym dla maksymalnie 4 osób.

Zręcznościowe | hack'and'slash | elementy logiczne | 2D | dungeon-crawler | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Labyrinth Legends Premiera PS3

18grudnia2012

producent: Creat Studios wydawca: Creat Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Labyrinth Legends to dwuwymiarowy dungeon-crawler, przypominający klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda. Poza zwiedzaniem kolejnych poziomów-labiryntów i polowaniem na czających się w nich przeciwników, gracze będą rozwiązywali również wiele zagadek logicznych oraz omijali zastawione na nich pułapki. Producentem tytułu jest studio Creat, które powinno być doskonale znane posiadaczom PlayStation 3. Deweloper przez lata dostarczył bowiem kilkanaście produkcji na tę platformę, reprezentujących szeroką paletę gatunków.

Fabuła Labyrinth Legends została skrótowo przedstawiona w intrze oraz outrze i przez całą zabawę nie odgrywa większej roli, stanowiąc jedynie pretekst do rozpoczęcia przygody. W dniu ślubu, niedoszłą żonę bohatera gry porywa podstępny czarny charakter, a naszym zdaniem jest odzyskanie ukochanej.

W czasie rozrywki zwiedzimy łącznie 16 lokacji, znajdujących się w dwóch różniących się od siebie światach. Pierwszy to ponure podziemia i tunele, zasłane kościami zmarłych, natomiast drugi to starożytne egipskie katakumby i świątynie. Akcję gry przedstawiono w rzucie izometrycznym. Chociaż nasza postać jest trójwymiarowym modelem porusza się po dwumiarowych korytarzach i nie możemy w żaden sposób manipulować kamerą. Twórcy oddali do naszej dyspozycji dwóch bohaterów – rycerza i maga. Tego drugiego kontrolujemy w tandemie z rycerzem w późniejszych etapach gry. Obaj posiadają kilka prostych ataków i ruchów przypisanych do poszczególnych przycisków pada.

Pojawiając się po raz pierwszy w danej lokacji zauważymy, że jest ona prawie w całości zasłonięta mgłą. Znika ona wraz z odkrywaniem kolejnych korytarzy i komnat. Pokonując fale kolejnych wrogów i unikając niebezpiecznych zasadzek często musimy stosować różne strategie, wykorzystujące ograniczone możliwości postaci. Jak wymaga tego poetyka gatunku, od czasu do czasu będziemy musieli zmierzyć się też z silnym bossem. Sporym wyzwaniem są także różnego rodzaju zagadki logiczne, polegające na przesuwaniu skrzyń i kamiennych bloków, manipulowaniu promieniami lasera czy dźwigniami. Za tymi wymyślnymi przeszkodami często ukrywają się gwiazdki. Odgrywają one dość istotną rolę. Na każdym poziomie jest ukrytych pięć z nich. Są one niezbędne jeżeli chcemy odblokować kolejne lokacje i ukończyć całą grę. Za postępy jesteśmy nagradzani także złotem oraz nowym ekwipunkiem, pomagającym w walce i zwiększającym szanse przeżycia.

Warto wspomnieć, że deweloper przygotował także lokalny tryb multiplayer, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób.

Komiksowo-kreskówka oprawa Labyrinth Legends jest kolorowa, ale też bardzo prosta. Zarówno levele jak i modele postaci nie mogą pochwalić się dużą liczba detali czy kompleksowymi animacjami.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Labyrinth Legends: Odpowiednia dla każdego wieku.