Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka KwonHo (PC)

KwonHo PC

KwonHo to trójwymiarowa bijatyka, stworzona przez studio NHN Games z myślą o rozgrywkach sieciowych. Treścią produktu są potyczki wirtualnych wojowników, korzystających ze wschodnich sztuk walki.

Bijatyki

PC Windows
Okładka KwonHo (PC)

producent: NHN Games

wydawca: NHN Corp

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31maja2007

KwonHo to trójwymiarowa bijatyka, stworzona przez studio NHN Games z myślą o rozgrywkach sieciowych. Treścią produktu są potyczki wirtualnych wojowników, korzystających ze wschodnich sztuk walki.

Opisywany tytuł oferuje swym odbiorcom cztery podstawowe tryby zabawy. Pierwszy z nich, Single Play, pozwala na starcia pomiędzy pojedynczymi, żywymi przeciwnikami. Kolejny, Team Match, umożliwia bitwy z udziałem dwu lub trzyosobowych drużyn. Pozostałe opcje to Gym Competition, czyli zbiór klasycznych turniejów, a także Mission – wyzwania, składające się ze stu walk, jakie musimy stoczyć z oponentami sterowanymi przez Sztuczną Inteligencję.

Przed wybraniem któregokolwiek z trybów rozgrywki należy stworzyć własnego wojownika (mężczyznę lub kobietę), definiując jego wygląd i cechy fizyczne. Następnie trzeba obowiązkowo zaznajomić się z zasadami interesującej nas potyczki, by po chwili móc przenieść się na jedną z trzech wirtualnych aren, gdzie dane jest nam spróbować swych sił w pojedynkach z kierowanymi przez innych graczy wrogami. Nasze zmagania toczymy, wykorzystując do tego pięć odmiennych stylów walki – Tae Kwon Do, Muay Thai, Tai Chi Quan, Baji Quan oraz Judo. Różnią się one nieznacznie szybkością i efektywnością wyprowadzanych ciosów, a wybranie odpowiedniego z nich pozostaje w tym wypadku kwestią naszego upodobania.

Za zwyciężanie w bitwach nagradzani jesteśmy punktami, które możemy inwestować w rozwój swojej postaci. Autorzy pozwalają nam zarówno na śrubowanie parametrów bohatera, jak też kupowanie mu nowych strojów oraz przydatnych przedmiotów.

Rzeczą, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest niezwykle proste sterowanie. Do całkowitej obsługi śmiałków występujących w KwonHo wystarcza zaledwie siedem przycisków klawiatury, spośród których cztery to kursory. Inna istotna rzecz to oprawa audiowizualna projektu, stojąca na wysokim – jak na darmowy tytuł - poziomie. Trzeba bowiem wiedzieć, iż produkcja grupy NHN jest całkowicie bezpłatna, a aby ją uruchomić, wystarczy ściągnąć klienta gry, zajmującego 230 MB miejsca na HDD.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 65 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe KwonHo

12+