Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5SwitchXONEXSX
Okładka Klang 2 (PC)
OkładkaKlang 2 (PC)

Klang 2

Klang 2 to gra akcji, w której toczymy dynamiczne starcia w rytm szybkiej muzyki elektronicznej. Tytuł stanowi drugą odsłonę cyklu zapoczątkowanego w 2016 roku i w przeciwieństwie do pierwowzoru koncentruje się wyłącznie na akcji; próżno w nim szukać elementów platformowych.

Akcji | science fiction | rytmiczne | indie | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Klang 2 Premiera

20paź2021

PC

17lis2021

PS4 XONE Switch PS5 XSX

producent: Tinimations wydawca: Tinimations

Klang 2 jest drugą odsłoną cyklu rytmicznych gier akcji, zapoczątkowanego w 2016 roku. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Tinimations.

Fabuła

W Klang 2 ponownie wcielamy się w tytułowego bohatera. Ścigany przez duchy przeszłości protagonista został uwięziony w nieznanym miejscu. Oczywiście nie pozostaje mu nic innego, jak wywalczyć sobie drogę na wolność.

Mechanika

W Klang 2 akcję obserwujemy z boku. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu, w której znalazło się miejsce na elementy platformowe, tutaj rozgrywka polega wyłącznie na walce z przeciwnikami.

Niebywale dynamiczne starcia toczą się w rytm szybkiej muzyki elektronicznej. W ich trakcie wyprowadzamy ataki, celując w pojawiające się na ekranie ikony, a także wykonujemy uniki przed ciosami wrogów i błyskawicznie kontrujemy. Ponadto oprócz podstawowych ataków możemy wyprowadzać również potężne ataki specjalne. Sprawę komplikuje fakt, że na wykonanie każdej czynności mamy dość niewielkie „okienko” czasowe. Ponadto poszczególne starcia są częściowo generowane proceduralnie, toteż ich przebieg przy każdym podejściu nieco się od siebie różni.

Na ukończenie czeka tu 30 wypełnionych akcją poziomów, z których każdy możemy sprawdzić przy normalnej lub dużej prędkości. Oprócz zwykłych etapów czeka tu na nas sześć starć z bossami, z których każde wprowadza do gry nowe zasady.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Klang 2 utrzymano w barwnej, „neonowej” stylistyce znanej z pierwowzoru. Rozgrywka toczy się w rytm soundtracku, pod którym podpisali się tacy artyści, jak bLiNd, James Landino, Arcien i Nhato.

Tryb gry: single player  

Klang 2 cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Klang 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Klang 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX