Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Julia: Kolorowe Lata 60-te (PC)
OkładkaJulia: Kolorowe Lata 60-te (PC)

Julia: Kolorowe Lata 60-te PC

Dość nietypowa gra stworzona w głównej mierze z myślą o współczesnych nastoletnich dziewczynach. Tytułowa Julia przenosi się w przeszłość do lat 60-tych dwudziestego wieku, do jednego z amerykańskich akademików, gdzie musi doprowadzić do spotkania się jej przyszłych rodziców.

Przygodowe

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Julia: Kolorowe Lata 60-te Premiera PC

4października2003

pudełko PL

4grudnia2003

producent: Compedia wydawca: Compedia wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Julia: Kolorowe Lata 60-te

Pokemon Project Studio

LEGO Friends

LEGO Friends

Julia: Kolorowe lata 60-te to dość nietypowa gra stworzona w głównej mierze z myślą o współczesnych nastoletnich dziewczynach. Tytułowa Julia przenosi się w przeszłość do lat 60-tych dwudziestego wieku, do jednego z amerykańskich akademików, w dniu, którym poznali się jej rodzice. Zaraz po tym wydarzeniu dowiaduje się, że jej rodzice nie spotkają się, tak jak to było zapisane w kartach historii. Zadaniem gracza jest stopniowe poznawanie osobowości, upodobań i poglądów na świat napotkanych osób, a wszystko to po to, aby pod koniec zabawy odkryć kto tak naprawdę próbuje przeszkodzić w spotkaniu przyszłych rodziców Julii - Jimmy'ego i Alice (podobny patent zastosowano chociażby w pierwszej odsłonie kultowej trylogii Powrót do Przyszłości). Obserwowanie zachodzących między ludźmi relacji i wpływanie na nie stanowi główną atrakcję gry. Sama rozgrywka nie jest przesadnie skomplikowana, mini-śledztwo w wykonaniu Julii opiera się na odbywaniu rozmów, wyszukiwaniu cennych przedmiotów (niektóre wykorzysta się w trakcie gry, inne pozostaną w inwentarzu aż do samego końca jako cenne dowody rzeczowe), a także rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych. Co ciekawe, gra w pewnych momentach staje się nieliniowa, Julia może na przykład wybrać na poszukiwania którego z rodziców wyruszy w pierwszej kolejności.

Oprawa audiowizualna Powrotu do przeszłości jest mocno uproszczona. Na plus warto natomiast zaliczyć to, iż autorom udało się oddać klimat przedstawionej epoki. Tyczy się to niemal każdego elementu zabawy: zastosowanej kolorystyki, wyglądu świata, stylu, w którym ubierają się napotykane postaci, sposobu ich wypowiadania się czy wreszcie muzyki. Nie zabrakło również kwestii mówionych w wykonaniu znanych polskich aktorów z Joanną Jabłczyńską na czele. Interfejs jest czytelny, większość czynności wykonuje się wyłącznie przy użyciu myszki. Nieskomplikowana grafika powoduje również, iż gra cechuje się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Julia: Kolorowe Lata 60-te cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Julia: Kolorowe Lata 60-te: Odpowiednia dla każdego wieku.

Julia: Kolorowe Lata 60-te Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266Mhz
  • 64MB RAM