Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigi3DSWiiU
Okładka Jett Tailfin (WiiU)

Jett Tailfin

Trójwymiarowa gra wyścigowa, w której gracze wcielają się w kolorowe morskie ryby. Wyścigi odbywają się w różnorodnych lokacjach i zawierają wiele skrótów oraz ukrytych niespodzianek. Oprawa graficzna wzorowana jest na filmie "Gdzie jest Nemo" z wytwórni Walta Disneya.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Jett Tailfin (WiiU)

data premiery gry:

15paź2012

3DS

25mar2014

WiiU
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jett Tailfin jest trójwymiarową grą wyścigową, przeznaczoną dla najmłodszych graczy, w której wcielamy się w morskie ryby. Producentem tytułu są firmy Hoplite Research i Ilusis Interactive Graphics. Deweloperzy w swoim dorobku mają szereg tytułów dla całej rodziny, stworzonych z myślą o platformach firmy Nintendo oraz telefonach komórkowych i tabletach, wyposażonych w systemy operacyjne Android i iOS. Jett Tailfin to pierwszy projekt przedsiębiorstw, który równocześnie trafi na konsole WiiU i 3DS.

Zasady zabawy w grze nie odbiegają od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne tytuły wyścigowe, z tym, że standardowe gokarty lub samochody zastąpione są przez sympatyczne i lubujące się w dużych szybkościach rybki. Zawodnicy, których możemy wybrać na początku gry, reprezentują wiele rzeczywistych gatunków oceanicznych ryb i różnią się między sobą maksymalną szybkością czy zwrotnością. Areną rywalizacji z innymi podmorskimi stworzeniami są trasy wytyczone w fantastycznych lokalizacjach, takich jak Atlantyda, cmentarzysko statków lub piracka wyspa. Każda z nich zawiera kilka dróg i skrótów prowadzących do mety, a ich odszukanie jest kluczem do zwycięstwa. Na drodze zawodników stają także przeróżne żywe przeszkody, jak chociażby rekiny lub meduzy. Jeżeli ich nie ominiemy skutecznie pokrzyżują nam plany, spychając nas z pierwszej na ostatnią pozycję. Co ciekawe, w trackie wyścigów możemy złapać niektóre z tych groźnych zwierząt i użyć później przeciwko naszym oponentom, przekreślając ich szansę na zwycięstwo. Warto dodać, że tytuł pozwala na zabawę w sieciowym trybie multiplayer przeznaczonym dla maksymalnie 8 osób.

Twórcy oprawy graficznej wyraźnie wzorowali się na disnejowskim animowanym filmie Gdzie jest Nemo?. Gra dzięki temu jest wyjątkowo kolorowa i powinna spodobać się najmłodszym, jak i trochę starszym amatorom wirtualnej rozrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jett Tailfin

odpowiednia dla każdego wieku

3DS
WiiU