Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360PS3
Okładka JAM Live Music Arcade (PS3)
OkładkaJAM Live Music Arcade (PS3)

JAM Live Music Arcade

Gra muzyczna, pozwalająca na żywo miksować muzykę popularnych niezależnych wykonawców. Grający posiadają kontrolę nad instrumentami i mogą na żywo modyfikować siłę, tempo oraz rodzaj produkowanych przez nie dźwięków.

Towarzyskie | muzyczne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

JAM Live Music Arcade Premiera

15maj2012

PS3

16maj2012

X360

Gry podobne do JAM Live Music Arcade

DJ Hero 2

Guitar Hero: World Tour

DJ Hero

JAM Live Music Arcade jest zręcznościową grą muzyczną, przypominającą przebojowe DJ Hero lub Rock Band. Za jej powstanie odpowiada amerykańskie studio Zivix, które wyspecjalizowało się w tworzeniu tytułów muzycznych oraz opracowywaniu technologii wykorzystywanych przez deweloperów i producentów elektronicznych kontrolerów do gier. Dystrybutorem produkcji jest firma Reverb Publishing.

W przeciwieństwie do wielu innych przedstawicieli gatunku, JAM Live Music Arcade pozwala nam przejąć kontrolę równocześnie nad kilkoma warstwami muzycznymi piosenki, które możemy zmieniać w czasie rozgrywki, tworząc na żywo własne remiksy. W czasie odtwarzania utworu mamy wpływ na jego pięć ścieżek instrumentalnych, na których znaleźć może się: gitara, gitara basowa, bębny, syntezator oraz głos wokalisty. Każda ze ścieżek przypisana jest do jednego przycisku i przedstawiona jako kolorowy pionowy pas. Aktywując go możemy dodać do utworu szybkie gitarowe solo lub śpiew wokalisty, których długość i styl wykonania także zależy od naszych decyzji. W czasie zabawy, możemy posługiwać się standardowym konsolowym padem, jak również większością z dostępnych na rynku gitarowych kontrolerów. Twórcy umieścili w grze 32 utwory, wykonawców takich jak: Modest Mouse, Fallout Boy, Fatboy Slim, Owl City, Rise Against, Atmosphere.

JAM Live Music Arcade posiada dwa podstawowe tryby rozgrywki. W trybie JAM swobodnie modyfikujemy piosenki, za co oceniani jesteśmy przez komputerowe AI. Zwraca ono uwagę na nasze wyczucie rytmu i wpasowanie się nastrój oraz tempo muzyki. Z kolei, tryb Arcade przypomina inne popularne gry muzyczne. Zamiast popisywać się kreatywnością, testujemy swoją zręczność. W odpowiednim czasie musimy naciskać wskazane przyciski na padzie, odpowiadające poszczególnym ścieżkom melodycznym. Co ciekawe, istnieje możliwość rozegrania partii na zremiksowanej piosence. Wykorzystać możemy własne utwory lub te, którymi podzielą się inni gracze. Tytuł pozwala również na publikacje najlepszych wyników na sieciowych tablicach rekordów i porównać swoje osiągnięcia z pozostałymi graczami.

Prosta oprawa graficzna nie odciąga uwagi fajerwerkami i specjalnymi efektami. Poza elementami interfejsu, na ekranie oglądamy tylko tworzone w czasie rzeczywistym wizualizacje muzyczne.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe JAM Live Music Arcade: Odpowiednia dla każdego wieku.

JAM Live Music Arcade Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3