Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Globey: On The Roll! (PC)
OkładkaGlobey: On The Roll! (PC)

Globey: On The Roll! PC

Gra zręcznościowo-logiczna, będąca efektem współpracy holenderskiego studia Engine Software oraz polskiego Reactor Entertainment.

Zręcznościowe | fantasy | 2D | smoki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Globey: On The Roll! Premiera PC

10września2008

producent: Engine Software wydawca: GameHouse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Globey: On The Roll! jest wspólnym projektem studiów Engine Software oraz Reactor Entertainment. Ambicją deweloperów było stworzenie gry, która łączyłaby cechy flipera oraz produkcji arcadowej w stylu Ponga.

Fabuła przenosi graczy do fantastycznej krainy Dragon's Land. Przez lata jej mieszkańcami opiekowały się smoki, niestety, pewnego dnia banda złych trolli zdołała schwytać i uwięzić legendarne gady. Traf chciał, że jeden z nich pozostał niezauważony - Globey ucinał sobie drzemkę i przespał napaść. Zdeterminowany by wyzwolić pobratymców, sympatyczny smok rusza śladem porywaczy.

W misji ratowania uwięzionych gadów Globey'owi pomaga dobra wróżka - w tę rolę wciela się gracz. Jej zadaniem jest umiejętnie pokierować smokiem, który dysponuje niecodzienną umiejętnością – co prawda nie zieje ogniem, ale potrafi turlać się niszcząc większość przeszkód na swojej drodze. Podstawową trudność stanowi fakt, że toczący się Globey przypomina bezwładną kulę. Należy więc starannie obierać siłę i kierunek każdego ruchu. Ponadto wróżka dysponuje dość ograniczoną mocą, a po jej wyczerpaniu nie może już kontrolować poczynań smoka.

Twórcy przygotowali 100 mocno zróżnicowanych plansz, na których napotkać można rozmaite przeszkody i bonusy. Dodatkowo, Globey tocząc się może zbierać klejnoty, a po zgromadzeniu co najmniej 250 wykupić dostęp do dodatkowego poziomu.

Globey: On The Roll! odznacza się prostą, ale estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika w grze utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Uwagę zwracają fabularne przerywniki w formie książkowych ilustracji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Globey: On The Roll!: Odpowiednia dla każdego wieku.