Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSPPS3PSV
Okładka Fighting Force 2 (PSP)

Fighting Force 2

Cyfrowa reedycja trzecioosobowej gry akcji Fighting Force 2, która ukazała się pierwotnie w 1999 roku na konsolach PlayStation oraz Dreamcast. W grze wcielamy się w znanego z pierwowzoru Hawka Mansona, który zostaje wysłany z tajną misją do firmy podejrzewanej o klonowanie ludzi.

Bijatyki | TPP | beat 'em up | PSOne Classics | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Fighting Force 2 (PSP)

data premiery gry:

19paź2011

PS3 PSP

29sie2012

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1999 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

Fighting Force 2 jest kontynuacją przebojowej gry akcji z 1997 roku, będących jedną z pierwszych w pełni trójwymiarowych gier z gatunku „beat ‘em up”. Tytuł został opracowany przez to samo studio Core Design, jednak w przeciwieństwie do pierwowzoru nie ukazał się już na PC, trafiając wyłącznie do posiadaczy konsol Sony PlayStation oraz Sega Dreamcast.

Fabuła gry przenosi nas w niedaleką przyszłość, kiedy to klonowanie człowieka stało się rzeczywistością. W wyniku licznych nacisków społeczności międzynarodowej, zostało ono jednak oficjalnie zabronione. Nie przeszkodziło to jednak licznym wpływowym firmom prowadzić tajnych eksperymentów, związanych z klonowaniem, zaś jedną z nich była potężna korporacja The Knackmiche. W grze wcielamy się w znaną z pierwszej odsłony serii postać najemnika Hawka Mansona, który zostaje wysłany z tajną misją do siedziby korporacji, aby zbadać doniesienia o rzekomym łamaniu międzynarodowego prawa.

Pod względem mechaniki druga część Fighting Force odbiega nieco od swojego pierwowzoru, oferując znacznie więcej elementów strzelankowych. Zabawa jednak w dalszym ciągu koncentruje się przede wszystkim na dynamicznej walce przy użyciu pięści oraz rozmaitych elementów otoczenia. Swoistym minusem jest za to fakt, że zamiast czterech zróżnicowanych postaci, w grze mamy do dyspozycji już tylko jednego bohatera. A w związku z tym niemożliwa jest także zabawa w trybie kooperacji. W zamian za to Fighting Force 2 odznacza się nieco lepszą oprawą graficzną (zwłaszcza w wersji na konsolę firmy Sega) oraz sporą interaktywnością otoczenia. Gra oferuje także znacznie większe i bardziej rozbudowane poziomy niż swoja poprzedniczka z 1997 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fighting Force 2

16+

Wymagania sprzętowe Fighting Force 2

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP
PSV