Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1 (GBA)
OkładkaExtreme Ghostbusters: Code Ecto-1 (GBA)

Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1 GBA

Stworzony przez studio Magic Pockets produkt o nazwie Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1, to gra zręcznościowa, która powstała na kanwie popularnego serialu animowanego, emitowanego w amerykańskiej telewizji jesienią 1997 roku.

Zręcznościowe | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1 Premiera GBA

9października2003

producent: Magic Pockets wydawca: Wanadoo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stworzony przez studio Magic Pockets produkt o nazwie Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1, to gra zręcznościowa, która powstała na kanwie popularnego serialu animowanego, emitowanego w amerykańskiej telewizji jesienią 1997 roku. Program pozwala wcielić się w dwóch spośród czterech członków drużyny zajmującej się walką z duchami: Kylie i Eduardo. Bohaterowie wyruszają w niebezpieczną misję, której celem jest odnalezienie i uwolnienie porwanych przez hrabiego Merchariora przyjaciół.

Gra składa się z czterech dużych etapów, w których nasi podopieczni muszą odnaleźć wskazówki dotyczące miejsca pobytu uprowadzonych kolegów z zespołu. Zanim przejdziemy do najważniejszej części programu, czyli walki z duchami, musimy wpierw dostać się do poszukiwanej lokacji przy pomocy samochodu o nazwie Ecto-1. Na przejechanie wyznaczonego odcinka trasy mamy bardzo mało czasu, ale w trakcie jazdy można zbierać bonusy w postaci dodatkowych sekund. Głównym utrudnieniem w tej części zmagań są pozostawione na parkingach auta, barierki oraz wąskie i kręte ulice. Po dotarciu na miejsce, gra przeradza się w klasyczną platformówkę. Kierując jednym z bohaterów, przystępujemy do żmudnego oczyszczania kolejnych lokacji z duchów oraz poszukiwania właściwej drogi w labiryncie korytarzy. Na końcu etapu czeka nas pojedynek z wymagającym bossem. Aby załatwić przeciwnika, trzeba wpierw odnaleźć jego słaby punkt.

Interesującym aspektem zmagań w części platformowej jest konieczność nieustannej zmiany bohaterów w trakcie zabawy. Eduardo wyposażony jest w potężną broń, emitującą śmiercionośny promień, który większość przeciwników eliminuje w mgnieniu oka. Pukawka należąca do Kylie jest o wiele słabsza, ale za to dziewczyna potrafi skakać dwa razy wyżej od swojego kompana, co przydaje się np. podczas prób pokonania przepaści. Jak nietrudno się domyślić, prawidłowe wykorzystanie umiejętności obu bohaterów ma podczas rozgrywki ogromne znaczenie.

Kolorowa i ładna oprawa wizualna, a także świetny dźwięk są najmocniejszymi punktami programu. Na szczególną uwagę zwracają tu zwłaszcza doskonale animowani bohaterowie. Program charakteryzuje się wysokim poziomem trudności, ale zaimplementowany przez autorów system kodów nie zmusza nas do każdorazowego rozpoczynania zmagań od samego początku.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1: Odpowiednia dla każdego wieku.