Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Evil Islands: Forgotten in Astrale (PC)
OkładkaEvil Islands: Forgotten in Astrale (PC)

Evil Islands: Forgotten in Astrale PC

Forgotten in Astrale to podtytuł samodzielnego dodatku do Evil Islands: Curse of the Lost Soul, dobrze przyjętej przez graczy pozycji z gatunku cRPG z elementami strategii.

To jest dodatek do gry Evil Islands: Klątwa Zagubionej Duszy.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evil Islands: Forgotten in Astrale Premiera PC

27stycznia2006

producent: Nival wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

rosyjskarosyjska

Forgotten in Astrale to podtytuł samodzielnego dodatku do Evil Islands: Curse of the Lost Soul, dobrze przyjętej przez graczy pozycji z gatunku cRPG z elementami strategii. Za stworzeniem dodatku stoi grupa zapaleńców-fanów oryginalnej wersji gry, skupionych w studiu developerskim Matilda Entertainment, którzy w końcowej fazie projektu otrzymali wsparcie ze strony Nival Interactive, producentów Evil Islands.

Forgotten in Astrale kontynuuje najlepsze tradycje swojego pierwowzoru, tak jak i on łącząc w sobie elementy cRPG oraz strategiczno-taktyczne. Do trzech znanych z Evil Islands wysp dołącza jedna nowa, unikalna, na której rozgrywa się gros wydarzeń dodatku. Dawno temu dzięki magicznej inkantacji została ona otoczona sferą astralną, czyniącą ją niewidzialną, dlatego wszyscy zapomnieli o jej istnieniu. Jedną z głównych zmian jest także obecność swego rodzaju pomocnika głównego bohatera. Wątek fabularny łączy się pośrednio z Evil Islands, nawiązując do wydarzeń znanych z oryginalnej wersji gry, jednak twórcy przygotowali dla graczy zupełnie nową historię.

Głównym bohaterem opowieści jest Kir-A-Cit-la, dla uproszczenia zwany po prostu Kir. Wraz z rodziną całe swoje życie spędził za murami w niewoli u złego Nekromanty. W końcu udaje mu się uciec, jednak musi powrócić aby uwolnić swoją rodzinę oraz zemścić się na byłym oprawcy. Niestety, swoją wiedzę o świecie Kir opiera wyłącznie na książkach, wśród których wyrastał, nic więc dziwnego, iż w zderzeniu z rzeczywistością czuje się bardziej niż nieporadnie. Z pomocą przychodzi mu Kel, młoda, buntownicza i rozpierana przez energię dziewczyna, wychowana w slumsach na jednej z wysp. Razem ruszają na spotkanie przeznaczenia.

Rozgrywka w Forgotten in Astrale opiera się na szeregu misji, powiązanych z główną osią fabuły. Jednak programiści przygotowali także poboczne oraz rozbudowane, tajne questy, których wypełnienie prowadzi do odmiennych zakończeń gry. 120 misji różnych rodzajów robi wrażenie - oprócz wspomnianych już nielinearnych i tajnych questów, pojawiają się także wyzwania losowe, zadania, które możemy wykonać tylko w pojedynkę bądź tylko grupowo, a nawet takie wymagające umiejętności dyskretnego przemykania w cieniu. Co więcej, niektóre z nich można wykonać na kilka różnych sposobów. Wszystko to sprawia, iż czas potrzebny na ukończenie dodatku, oczywiście zaliczając wszystkie możliwe cele, jest znacznie dłuższy niż miało to miejsce w Evil Islands.

Twórcy Forgotten in Astrale wzięli na tapetę nieco starą już warstwę graficzną, efektem czego są bardziej szczegółowe modele postaci, jak również ulepszone animacje oraz efekty wizualne. W grze znajdujemy także szereg nowości, do których zaliczyć można dodatkowe elementy uzbrojenia, bronie czy przedmioty magiczne. Pojawiły się także nowe potwory i przeciwnicy, a także nowe postacie niezależne, zbalansowano system bitewny, wprowadzono 3 klasy postaci oraz dodano kilka epickich bitew, w których uczestniczy do 80 wojowników.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 261 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Evil Islands: Forgotten in Astrale: 12+

Evil Islands: Forgotten in Astrale Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1 GB HDD