Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS3
Okładka Shin Gundam Musou (PSV)
OkładkaShin Gundam Musou (PSV)

Shin Gundam Musou

Dynasty Warriors: Gundam Reborn

Kolejna odsłona pobocznej serii cyklu Dynasty Warriors, w której kontrolujemy mechy znane z seriali telewizyjnych oraz filmów. Akcja umieszczona została w uniwersum Gundama.

Akcji | TPP | hack'and'slash | mechy i roboty | manga i anime | beat 'em up | Gundam | funkcje cross-platform | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Gundam Musou Premiera

19gru2013

PSV PS3

Shin Gundam Musou jest trójwymiarową grą akcji i czwartą już częścią pobocznego cyklu serii Dynasty Warriors. W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w pilotów mechów, pojawiających się w serialach, filmach, komiksach oraz książkach z uniwersum Gundama. Producentami gry ponownie są japońska firma Tecmo Koei oraz studio Omega Force. Twórcy nie wprowadzili żadnych rewolucyjnych zmian do modelu rozgrywki, decydując się jedynie na kosmetyczne ulepszenie niektórych opcji. Poważną metamorfozę, w porównaniu do Dynasty Warriors Gundam 3, przeszedł jednak styl graficzny gry.

Podobnie jak wcześniejsze części serii, gra odtwarza wiele scen i sytuacji z ponad trzydziestoletniej historii marki. Miłośnicy praktycznie każdej serii tv czy filmu z Gundamami powinni znaleźć więc tutaj wszystkich swoich ulubionych bohaterów. Misje przerywane są krótkimi wstawkami filmowymi, w których usłyszymy aktorów podkładających głos oryginalnym postaciom z małego i dużego ekranu. W sumie do naszej dyspozycji oddano ponad 100 rożnych mechów i pilotów.

W trakcie zabawy akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Jak w każdym standardowym Dynasty Warriors, plansze podzielone są na sektory, nad którymi przejmujemy kontrolę, pokonując dziesiątki identycznych przeciwników oraz silniejsze jednostki dowódców. Ponieważ sterujemy jednak mechami a nie antycznymi wojownikami, mamy większe niż w głównej serii możliwości szybkiego poruszania się i walki na dystans. Każdy model maszyny posiada też unikalne ataki i zdolności. Wykorzystujemy rożnego rodzaju broń energetyczną, a także konwencjonalną i białą, taką jak plazmowe miecze czy topory. Siłę ognia rozwijamy z czasem zdobywając doświadczenie w walce. Do każdego mecha przypisać możemy własnego pilota, którego statystki ulepszamy niezależnie od kontrolowanego przez niego robota. Tryb multiplayer pozwala na zabawę dwóm osobom na podzielonym ekranie, a także na grę w sieci. Wykonywać możemy w nim dowolne misje z kampanii.

W grze porzucono poprzednio zastosowany styl graficzny oparty na wykorzystaniu technologi cel-shading. W zamian za to powrócono do standardowego i bardziej realistycznego przedstawienia pola bity i maszyn, z którym mieliśmy do czynienia w pierwszej i drugiej części. Jakość grafiki na powala na kolana poziomem detali i efektów, ale pozwala wyświetlać na ekranie dziesiątki modeli przeciwników, bez znaczącego spadku wydajności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shin Gundam Musou: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSV
PS3