Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dream Chronicles 2: The Eternal Maze (PC)
OkładkaDream Chronicles 2: The Eternal Maze (PC)

Dream Chronicles 2: The Eternal Maze PC

Dream Chronicles 2: The Eternal Maze to pełna zagadek gra przygodowa, stworzona przez studio KatGames. Druga część Dream Chronicles przenosi nas do baśniowego wymiaru, pełnego wróżek i innych nadprzyrodzonych istot.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dream Chronicles 2: The Eternal Maze Premiera PC

14lutego2008

producent: KatGames wydawca: PlayFirst

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dream Chronicles 2: The Eternal Maze to kontynuacja przygodowej gry logicznej Dream Chronicles autorstwa studia KatGames. Podobnie jak poprzedniczka, gra jest klasyczną przygodówką z gatunku point’n’click, która przenosi nas w bajkowy świat zamieszkany przez wróżki i w której większą część czasu spędzamy na rozwiązywaniu wyszukanych zagadek.

Produkcja pozwala się nam ponownie wcielić się Faye – kobietę poszukującą swojego zaginionego męża i córki. Za zniknięcie najbliższych bohaterki odpowiada złowroga wróżka Lilith, która porwała i uwięziła rodzinę Faye w tajemniczym, równoległym wymiarze. Świat ten, żywcem wyjęty z baśniowego snu, jest w całości zamieszkany przez wróżki i wypełniony wymagającymi niemałego pomyślunku łamigłówkami.

Tytuł nie odbiega w swoich założeniach od pierwszej części cyklu Dream Chronicles i również jest niespieszną, wymagającą grą przygodową, w której zdecydowaną większość czasu spędzamy na rozprawianiu się z trudnymi zadaniami logicznymi. Elementy takie jak fabuła czy interakcja z napotkanymi postaciami zostały zepchnięte tutaj na drugi plan – stąd The Eternal Maze bliżej przykładowo do Mysta niż popularnej Syberii. Tym razem twórcy pokusili się jednak o kilka zmian. Zagadki zmuszają nas do eksplorowania kilku lokacji jednocześnie, a niektóre przedmioty uaktywniają się dopiero wtedy, gdy uczynimy wymagane postępy w rozgrywce. Pojawiają się też zupełnie nowe rodzaje zagadek. The Eternal Maze jest przez to wszystko zdecydowanie trudniejszą grą niż jej poprzedniczka.

Podczas zabawy odwiedzimy 25 plansz, podzielonych na sześć lokacji. Znajdziemy wśród nich między innymi opuszczone więzienie czy magiczną wieżę. Oprawa graficzna tytułu została wykonana z dużą pieczołowitością, choć składają się na nią w ogromnej części jedynie statyczne tła. Plusem takiego rozwiązania są niezwykle niskie wymagania sprzętowe gry.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dream Chronicles 2: The Eternal Maze: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dream Chronicles 2: The Eternal Maze Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM (1 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6200 lub lepsza)
  • 44 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7