Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Combat-Helo (PC)

Combat-Helo PC

Combat-Helo: Operation Ouroboros to stworzony przez Tricubic Studios symulator śmigłowca AH-64D Apache Longbow. Gra oferuje rozbudowane i dynamiczne kampanie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Afganistanu.

Symulacje | współczesne konflikty | helikoptery

PC Windows
Okładka Combat-Helo (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Combat-Helo: Operation Ouroboros jest zaawansowanym symulatorem najlepszego śmigłowca bojowego, czyli AH-64D Apache Longbow. Za wykonanie tytułu odpowiedzialne jest studio Tricubic Studios.

Firma Tricubic Studios została założona przez czterech ludzi: konsultanta naukowego Dorothy Miyake, fizyka Freda Naara związanego od wielu lat z silnikami fizycznymi w symulatorach lotu, Davida Hopkinsona współpracującego przy modach do Medieval Total War (English Civil War) oraz symulatora Strike Fighters, a także Richarda Hawleya, twórcy narzędzi do symulatorów śmigłowców w tym między innymi do Longbow 2.

W Combat-Helo: Operation Ouroboros możemy zasiąść za sterami najbardziej zabójczego śmigłowca – popularnego AH-64D Apache Longbow. Autorzy skupili się na jak najwierniejszym odwzorowaniu całej maszyny. Chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju parametry, uzbrojenie oraz o sam wygląd zarówno z zewnątrz, jak wewnątrz helikoptera. Najlepiej świadczy o tym drobiazgowość z jaką wykonano sam kokpit, który składa się z ponad 400 elementów i 350 różnego rodzaju przycisków oraz pokręteł. Skuteczność naszej maszyny podnosi dodatkowo specjalne wyposażenie w postaci noktowizora, radarów oraz systemów celowniczych umożliwiających zlokalizowanie celu nawet z kilku kilometrów.

Zanim ruszymy do walki, możemy przejść szkolenie na poligonie, w Stanach Zjednoczonych. Do działań bojowych autorzy stworzyli kampanię rozgrywaną na terenie Afganistanu, a konkretnie w prowincji Herat. Na potrzeby produkcji przygotowano w sumie 40 kilometrów kwadratowych wiernie odwzorowanego obszaru zachodniego Afganistanu, z tysiącami zniszczalnych obiektów oraz hektarami lasów, pustyń, kanionów i gór. W grze nie zabrakło również miast z wieloma szczegółowo odwzorowanymi budynkami.

Aby w pełni cieszyć się tytułem autorzy zalecają zaopatrzenie się w przepustnicę, dżojstik oraz pedały. Taki zestaw umożliwia czerpanie pełnych wrażeń z zaawansowanych możliwości symulatora. Dla mniej wprawnych i początkujących graczy istnieje opcja zmniejszenia realizmu, co znacznie ułatwia zapanowanie nad maszyną.

Oprócz sterowania maszyną gracze posiadają możliwość swobodnego przemieszczania się po bazie wojskowej. Jeśli znudzi się nam rozgrywka w pojedynkę możemy też skorzystać z multiplayera umożliwiającego zabawę w trybie kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Combat-Helo

Wymagania wiekowe Combat-Helo

odpowiednia dla każdego wieku