Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Colt's Wild West Shootout (PC)
OkładkaColt's Wild West Shootout (PC)

Colt's Wild West Shootout PC

Utrzymana w westernowej konwencji zręcznościowa strzelanina z rodzaju rail shooterów („celowniczków”), wyprodukowana przez studio Contraband Entertainment.

Zręcznościowe

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Colt's Wild West Shootout Premiera PC

4października1999

producent: Contraband Ent. wydawca: Encore Software Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Colt's Wild West Shootout

Kurka Wodna

Pearl Harbor: Zero Hour

Beach Head 2000

Colt's Wild West Shootout to propozycja studia Contraband Entertainment skierowana do fanów westernów i zarazem miłośników zręcznościowych strzelanin. Gra sygnowana jest logiem znanego amerykańskiego producenta rewolwerów – firmy Colt Firearms.

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule, akcja Colt's Wild West Shootout osadzona została na Dzikimi Zachodzie z przełomu XIX i XX wieku. Gracz wciela się w rolę odważnego szeryfa, który samotnie musi stawić czoła najgroźniejszym rewolwerowcom. Wśród przeciwników pojawiają się takie postaci historyczne jak Jessie James, Clay Allison, Black Bart czy Billy the Kid.

Gra oferuje cztery niezbyt rozbudowane poziomy, których przejście powinno zająć kilkadziesiąt minut. Mechanika rozgrywki oparta została na rozwiązaniach klasycznych rail shooterów. Bohater podąża wzdłuż wytyczonej ścieżki, zatrzymując się na kolejnych strzelnicach. Zabawa polega na zręcznym operowaniu celownikiem broni (przeważnie słynnego rewolweru Peacemaker), który należy naprowadzić na pojawiających się w różnych miejscach ekranu przeciwników. Gracz musi przy tym wykazać się sporą spostrzegawczością i dobrym refleksem, by wyeliminować wrogów zanim zdążą pociągnąć za spust.

Oprawa audiowizualna Colt's Wild West Shootout nie pozostawia wątpliwości co do niskobudżetowego charakteru produkcji. Dwuwymiarowa grafika w grze odznacza się ograniczoną paletą kolorów i wyraźną pikselizacją obrazu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Colt's Wild West Shootout: 12+

Colt's Wild West Shootout Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300 Mhz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • karta dźwękowa + wykorzystuje joystick