Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPC
Okładka Celebrity Deathmatch (PC)

MTV Celebrity Deathmatch PC

Celebrity Deathmatch

Zrealizowana z przymrużeniem oka bijatyka, w której w szranki stają popularni aktorzy, piosenkarze i sportowcy. Gra bezpośrednio bazuje na wyświetlanym przez MTV serialu komediowym o tym samym tytule. Gracz ma do dyspozycji ponad dwudziestu fighterów.

Bijatyki

PC Windows
Okładka Celebrity Deathmatch (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2003

20września2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MTV Celebrity Deathmatch to zrealizowana z przymrużeniem oka bijatyka, w której w szranki stają popularni aktorzy, piosenkarze i sportowcy. Gra bezpośrednio bazuje na wyświetlanym przez MTV serialu komediowym o tym samym tytule. Gracz ma do dyspozycji ponad dwudziestu fighterów. Czternastu z nich dostępnych jest od samego początku. Pozostali zawodnicy są stopniowo odkrywani w miarę postępów w grze. Dzięki temu możliwe jest pogranie na przykład wilkołakiem czy Frankensteinem. Cechą wyróżniającą grę jest dwójka zwariowanych komentatorów. Są to Johnny Gomez i Nick Diamond. Ich rola nie ogranicza się wyłącznie do komentowania samego pojedynku.

Gra oferuje trzy zróżnicowanie tryby rozgrywki. Deathmatch to pojedyncza walka. Należy tylko wybrać zawodników, arenę i można przystępować do walki. O wiele bardziej pod tym względem jest rozbudowany tryb Episode. Zrealizowano go na zasadzie kolejnych odcinków. Podobny patent pojawił się już w Starsky And Hutch. Na każdy epizod (w sumie jest ich sześć) składają się trzy walki. Ostatni z dostępnych trybów pozwala wykreować własną gwiazdę przy użyciu dostępnych narzędzi.

Moduł walki jest stosunkowo rozbudowany. Do dyspozycji gracza oddano oddzielne klawisze odpowiedzialne za wykonywanie ciosów, chwytów czy blokowanie nadchodzących ataków. Możliwe jest również odpalanie bardziej skomplikowanych kombinacji. Dodatkowo każda z postaci posiada dwa unikalne ciosy: Special Move (cios specjalny) oraz Death Move (cios kończący, coś na kształt Fatality z „MK”). Grafika, podobnie jak i cała reszta, prezentuje komiczny kreskówkowy styl. Postacie wyróżniają się nienaturalnie przerośniętymi głowami. Nie do końca poważnie potraktowano także sposób ich zachowywania się na ringu.

Lista dostępnych zawodników (standardowo): Anna Nicole Smith, Busta Rhymes, Carmen Electra, Carrot Top, Cindy Margolis, Cleo, Dennis Rodman, Jerry Springer, Marilyn Manson, Mr. T, NSync, Ron Jeremy, Shannen Doherty, Tommy Lee Jones.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Klasyfikacja PEGI MTV Celebrity Deathmatch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe MTV Celebrity Deathmatch

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D