Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4XONEPCPSVWiiU
Okładka Boogerman 20th Anniversary: The Video Game (PS4)

Boogerman 20th Anniversary: The Video Game

Boogerman 20th Anniversary to remake platformówki stworzonej przez Interplay w 1994 roku. W reedycji odświeżono dwuwymiarową oprawę graficzną, zachowując fabułę i ogólny model rozgrywki z pierwowzoru.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie | kooperacja

Okładka Boogerman 20th Anniversary: The Video Game (PS4)

producent: Toy Ghost

data premiery gry:

anulowana

PC PSV WiiU PS4 XONE
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boogerman 20th Anniversary to zręcznościowa platformówka w rysunkowych dwóch wymiarach. Jest to remake gry zatytułowanej Boogerman, stworzonej przez studio Interplay i wydanej w 1994 roku na konsolę Sega Mega Drive. Za powstaniem reedycji stoją osoby odpowiedzialne za pierwowzór, czyli Mike Stragey i Chris Tremmel.

Pod względem fabuły tytuł nie różni się zanadto od oryginału. Ponownie wcielamy się w ekscentrycznego milionera Snotty’ego Ragsdale’a który postanawia zatrudnić się jako dozorca u światowej sławy naukowca, profesora Stinkbauma. Uczony dąży do ocalenia Ziemi przez wyssanie z niej wszystkich zanieczyszczeń i umieszczenie ich w alternatywnym wymiarze. Na skutek pechowego incydentu w laboratorium dochodzi do zakrzywienia czasu i przestrzeni, a Snotty trafia do wspomnianego wymiaru pełnego nieczystości (nazwanego Dimension X-Crements). Przybiera tam postać superbohatera, tytułowego Boogermana, i musi stawić czoła złowrogiemu Booger Meisterowi oraz jego armii goblinów.

Jednak zanim to nastąpi, gracz musi pomóc bohaterowi przemierzyć sześć zróżnicowanych światów, będących w znacznej mierze rekonstrukcją krain znanych z pierwotnego Boogermana. Znajdziemy tu więc między innymi The Flatulent Swamp – bagna, w których miejsce wody zajmuje zawartość szamba – czy Boogerville, wioskę stanowiącą legowisko goblinów zasilających armię Booger Meistera. Na każdy świat składają się po trzy poziomy główne i dwa dodatkowe w kanałach, a także starcie z bossem.

Podczas przechodzenia poziomów protagonista musi wykazać się zręcznością przy pokonywaniu przeszkód i unikaniu pułapek, a także wprawą w starciach z rozmaitymi wrogami. Przeciwko tym ostatnim możemy wykorzystać specjalne zdolności Boogermana – z atakami wykonywanymi poprzez plucie, bekanie i puszczanie bąków na czele – oraz szeroki wachlarz gadżetów, takich jak chociażby śmigłowiec skonstruowany z muszli klozetowej (Fart-copter).

Jak wspomniano na wstępie, tytuł został opatrzony dwuwymiarową grafiką, wykonaną w technice rysunkowej. Mamy tu do czynienia z odświeżeniem oprawy wizualnej pierwowzoru, wyrażającym się w podwyższeniu rozdzielczości ekranu, wzbogaceniu palety barw i ogólnym poprawieniu jakości rysunków.

Choć w tytule zabrakło zabawy wieloosobowej, twórcy dali możliwość ukończenia rozgrywki dla jednego gracza ze znajomym u swojego boku w trybie kooperacji. Dodatkowy uczestnik zabawy wciela się wówczas w postać Earthworm Jima, znanego z serii platformówek o tym samym tytule, którą zapoczątkowało studio Shiny Entertainment i uniwersum której kilkukrotnie przenikało się w różnych grach ze światem Boogermana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Boogerman 20th Anniversary: The Video Game

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PSV
WiiU
PS4
XONE