Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiUPC
Okładka Armillo: The Parallel Universe Mystery (WiiU)
OkładkaArmillo: The Parallel Universe Mystery (WiiU)

Armillo: The Parallel Universe Mystery

Armillo

Produkcja będąca hybrydą arcade’owej gry akcji, platformówki oraz gry logicznej, w której to gracz przetacza tytułowego Armillo przez sieć korytarzy i tuneli zbudowanych na miniaturowych planetach.

Zręcznościowe | platformówki | platformówki 3D | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armillo: The Parallel Universe Mystery Premiera

3lip2014

WiiU

3lip2020

PC

Armillo to utrzymane w rzucie izometrycznym połączenie wielu gatunków gier, w którym to głównym założeniem rozgrywki jest pokonanie labiryntu korytarzy, zakrętów i pomieszczeń, sterując bohaterem będącym krzyżówką pancernika z wiewiórką. Gracz kolekcjonuje punkty, omija śmiercionośne wiązki laserów i inne przeszkody, a przeciwników traktuje żywym ogniem bądź innymi, zdobywanymi podczas rozgrywki wzmocnieniami.

Każda planeta, na którą trafia radośnie toczący się, kosmiczny pancernik, różni się od siebie nie tylko wyglądem zewnętrznym (lasy, lodowce, pustynie), ale i również zestawem występujących na niej pułapek, zagadek oraz przeciwników. W pokonywaniu wyzwań rzucanych przez kolejne poziomy pomagają różne umiejętności bohatera, od zwykłego skoku po możliwość natychmiastowego przyspieszenia. Od czasu do czasu rozgrywka urozmaicana jest przestrzenną łamigłówką, walką z bossem bądź przejściem w tytułowy, równoległy wszechświat. Tam zaś, poza możliwością zdobycia większej ilości punktów, priorytetem gracza jest jak najszybsze wydostanie się ze przesiąkniętego złem wymiaru, nim skończy się czas, a Armillo wyzionie swojego okrągłego ducha.

Produkcja umożliwia kooperacyjną rozgrywkę dla dwóch graczy jednocześnie, pozwalając na rozwiązywanie zagadek, walkę i pokonywanie poziomów wspólnie ze znajomym. Wizualnie, Armillo utrzymane jest w kolorowej, stylizowanej na filmy dla najmłodszych, oprawie graficznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Armillo: The Parallel Universe Mystery

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Armillo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R9 270X lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7
PC
WiiU