Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3PC
Okładka Arena Morte (X360)

Arena Morte

Sieciowa bijatyka stworzona przez niezależne studio Frontline. W grze walczymy w turnieju postaciami wytrenowanymi w rozmaitych sztukach walki.

Bijatyki | multiplayer | polskie

Okładka Arena Morte (X360)

producent: FRONTLINE Studios

wydawca: Nicolas Games

wydawca PL: Nicolas Games

data premiery gry:

anulowana

PC PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arena Morte to sieciowa produkcja polskiego studia Frontline, które zostało wykupione przez firmę Nicolas Games, znaną z wydania Afterfall, produkcji w postapokaliptycznych klimatach. Gra jest reprezentantem gatunku bijatyk, utrzymanym w mrocznej i ponurej konwencji. Studio odpowiedzialne za Arena Morte zajmowało się wcześniej „niedzielnymi” grami na PC, konsolę Wii czy „małe” platformy sprzętowe.

Akcja tytułu skupia się na sieciowych pojedynkach z użyciem średniowiecznego oręża. Walki toczone są przez obficie wytatuowane postaci, które wzięły udział w turnieju na śmierć i życie. Starcia polegają na umiejętnym blokowaniu ciosów oraz odpowiednim wyprowadzaniu ataków. Przy produkcji inspirowano się mieszanymi sztukami walki, wykorzystującymi tradycyjną broń białą. Co ciekawe, duży nacisk położono na integrację z serwisami społecznościowymi.

Gra powstawała na Trinigy’s Vision Engine, ale w późniejszej fazie produkcji zdecydowano się na Unreal 3, niezwykle popularny silnik, który wykorzystano w takich tytułach jak Gears of War, serii Batman czy ostatniej grze Nicolas Games – Afterfall.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arena Morte

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS3
X360