Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Arcomage (PC)
OkładkaArcomage (PC)

Arcomage PC

Samodzielna wersja karcianej mini-gierki znanej z gier Might and Magic VII: For Blood and Honor oraz Might and Magic VIII: Day of the Destroyer. Zadaniem gracza jest obrona własnej wieży i jednocześnie zniszczenie wieży przeciwnika przy użyciu kart z różnego rodzaju zaklęciami.

Logiczne | fantasy | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arcomage Premiera PC

10lutego2000

producent: Stick Man Games wydawca: 3DO Company Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Arcomage to prosta, karciana mini-gierka, która pierwotnie stanowiła element urozmaicenia rozgrywki w grach cRPG Might and Magic VII: For Blood and Honor oraz Might and Magic VIII: Day of the Destroyer. Zabawa do tego stopnia spodobała się jednak graczom, że wydawca – firma 3DO Company zdecydował się wypuścić także jej samodzielną wersję.

Gra, której akcja osadzona została w realiach fantasy, pozbawiona jest wyraźnie zarysowanej fabuły. Gracz wciela się w role potężnego maga, który przy użyciu różnego rodzaju zaklęć musi ochronić swoją magiczną wieżę i jednocześnie pokonać konkurenta.

Mechanika rozgrywki oparta została na bardzo prostych zasadach. Każdy z graczy dysponuje talią kart z zaklęciami, wieżą oraz murem obronnym. Jednocześnie w ręce gracza może znajdować się 6 losowo dobranych kart. Ich użycie uwarunkowane jest posiadaniem odpowiednio dużej ilości generowanych w każdej turze surowców – klejnotów (zaklęcia z wieżą), cegieł (zaklęcia z murem) i podziemi (zaklęcia z bestiami).

Zabawa toczy się z podziałem na tury. Zależnie od zdefiniowanego wariantu gry, warunkiem odniesienia zwycięstwa jest zniszczenie wieży przeciwnika (doprowadzenie jej do poziomu 0), rozbudowa własnej wieży do wskazanej wysokości lub uzbieranie odpowiednio dużej ilości jednego z surowców.

Samodzielne wydanie Arcomage odznacza się prostą, dwuwymiarową grafiką rodem z oryginalnej mini-gry. Nowość stanowi jedynie tryb wieloosobowy, pozwalający na rywalizację z żywym przeciwnikiem za pośrednictwem sieci LAN lub Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arcomage: Odpowiednia dla każdego wieku.

Arcomage Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM