Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Western - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce western na platformę Android ułożone według popularności.

Akcji5 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne5
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie1
Westworld
Westworld

Strategiczne 21 czerwca 2018

Połączenie strategii ekonomicznej i symulacji, oparte na popularnym filmie i serialu Westworld. Gracze wcielają się w nowego pracownika korporacji Delos, który bierze udział w symulacji mającej sprawdzić, czy nadaje się on do zarządzania parkiem rozrywki wypełnionym przez androidy. Musi zatem odpowiednio rozwinąć zaplecze laboratoryjne i atrakcje, opracowywać nowe technologie, dbać o zadowolenie gości i nadzorować zachowanie robotów.

El Hijo: A Wild West Tale
El Hijo: A Wild West Tale

Zręcznościowe 2021

Skradanka utrzymana w konwencji spaghetti westernu, za której opracowanie odpowiada studio Honig. Akcja El Hijo została osadzona w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, wzorowanej na filmach Sergio Leone. Główny bohater, czyli tytułowy El Hijo, poszukuje zaginionego ojca.

Bang!
Bang!

Towarzyskie jeszcze nie ogłoszona

Bang! to cyfrowa gra karciana autorstwa dV Goichi, w której gracze przyjmują role szeryfów i złoczyńców na pełnym niebezpieczeństw Dzikim Zachodzie. Za stworzenie komputerowej konwersji odpowiada firma Asmodee Digital.

Oddworld: Stranger's Wrath
Oddworld: Stranger's Wrath

Akcji 8 grudnia 2014

Czwarta część popularnego cyklu Oddworld. Tym razem wcielamy się w będącego łowcą nagród tytułowego Nieznajomego, a fabuła utrzymana jest w mocno westernowych klimatach. W odróżnieniu od poprzednich części serii będących typowymi platformówkami, mechanika rozgrywki łączy grę akcji FPP z elementami skradankowymi.

Six-Guns
Six-Guns

Akcji 16 marca 2012

Inspirowana konsolowym przebojem Red Dead Redemption, trzecioosobowa gra akcji tocząca się w realiach Dzikiego Zachodu. Wcielamy się w Bucka Crosshawa, który ścigany przez prawo musi stawić czoła nie tylko innym rewolwerowcom, lecz także nadprzyrodzonym istotom czającym się w pustkowiach Arizony.

Lost Frontier
Lost Frontier

Strategiczne 9 czerwca 2016

Lost Frontier to wywodząca się z platform mobilnych strategia turowa osadzona w stylistyce fantasy westernu. Grę stworzyło i wydało studio Mika Mobile. Poza kampanią fabularną mamy do dyspozycji pojedyncze potyczki i tryb multiplayer.

Space Marshals
Space Marshals

Akcji 10 kwietnia 2015

Epizodyczna strzelanka łącząca realia science fiction ze stylistyką westernu, wzbogacona silnymi elementami taktycznymi. Space Marshals powstało w studiu Pixelbite, znanym głównie z serii Reckless Racing. W grze wcielamy się w gwiezdnego szeryfa, który musi schwytać lub wyeliminować groźnych zbiegów z więzienia o zaostrzonym rygorze. Pod względem mechanizmów rozgrywki mamy tu do czynienia ze strzelanką z akcją ukazaną z lotu ptaka.

Mad Bullets
Mad Bullets

Akcji 12 listopada 2014

Gra zaliczana do gatunku strzelanek na szynach (rail shooter). W czasie zabawy gracze wcielają się w kowboja, który przemierza Dziki Zachód, eliminując zastępy wrogów. Za powstanie Mad Bullets odpowiada studio isTom Games Kft.

Space Marshals 2
Space Marshals 2

Akcji 18 listopada 2016

Kontynuacja taktycznej strzelanki, łączącej klimaty science fiction z westernem. Podobnie jak część pierwsza, Space Marshals 2 jest produkcją epizodyczną, stworzoną przez szwedzkiego dewelopera gier mobilnych, studio Pixelbite (twórców serii Reckless Racing oraz strzelanki Xenowerk). Gracz ponownie wciela się w gwiezdnego szeryfa, samotnie walczącego z groźnymi przestępcami. Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, dwójka jest bardzo podobna do oryginału.

2-bit Cowboy
2-bit Cowboy

Zręcznościowe 9 stycznia 2015

2-bit Cowboy to dwuwymiarowa platformówka zespołu Cascadia Games, która wykonana została w stylistyce wzorowanej na grach dostępnych na 8-bitową konsolę Gameboy. Akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie, pozwalając na wcielenie się w szeryfa broniącego małego miasteczka.

Compass Point: West
Compass Point: West

Strategiczne 3 marca 2016

Utrzymana w klimacie westernu mobilna strategia z elementami karcianki, będąca debiutem założonego przez weteranów branży, fińskiego studia Next Games. Akcja Compass Point: West przenosi nas do niewielkiego miasteczka gdzieś na Dzikim Zachodzie, a naszym zadaniem jest pomoc szeryfowi w ochronie miasta i lokalnej społeczności.

Lucky Luke: Transcontinental Railroad
Lucky Luke: Transcontinental Railroad

Strategiczne 25 listopada 2014

Casualowa gra strategiczna z gatunku time management, w której wcielamy się w popularnego bohatera komiksów i filmów, kowboja Lucky Luke’a. Celem gry jest budowa linii kolejowej, łączącej wschód i zachód Ameryki, a zadaniem gracza jest zadbanie o zatrudnienie pracowników, finanse, potrzebne surowce i bezpieczeństwo prac.

Eternal
Eternal

Strategiczne 17 lipca 2017

Gra karciana, która została stworzona przez autorów popularnego The Elder Scrolls: Legends. Produkcja jest osadzona w uniwersum łączącym elementy westernu i świata fantasy. W rozgrywce znaleźć można kilka interesujących mechanik.