Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Ancient Taxi (PC)

Ancient Taxi PC

Ancient Taxi to prosta gra zręcznościowa autorstwa zespołu deweloperskiego firmy Alawar Entertainment. Gracz wciela się w rolę pilota prehistorycznej powietrznej taksówki, a jego zadaniem jest transportowanie pasażerów pomiędzy różnymi zakątkami labiryntu jaskiń.

Zręcznościowe | 2D

PC Windows
Okładka Ancient Taxi (PC)

producent: Alawar

wydawca: Alawar

wydawca PL: OniGames

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28kwietnia2008

28kwietnia2008

pudełko PL

Ancient Taxi jest dziełem rosyjskiej firmy Alawar Entertainment, specjalizującej się w produkcjach dla masowego odbiorcy z rynku tzw. casuali (okazjonalnych graczy). Tym razem deweloperzy pokusili się o przygotowanie prostej zręcznościówki z dwuwymiarową grafiką i wciągającą rozgrywką.

Akcja Ancient Taxi osadzona została w epoce kamiennej. Gracz wciela się w rolę śmiałka, który pilotuje napędzany siłą ludzkich mięśni, zbudowany z gałęzi i palmowych liści śmigłowiec. Bohater zajmuje świadczeniem usług taxi, przewożąc pasażerów pomiędzy prehistorycznymi domostwami zbudowanymi we wnętrzu wielopoziomowego systemu jaskiń.

Rozgrywka nie należy do skomplikowanych. Gracz steruje niewielkim helikopterem i starając się unikać kontaktu z przeszkodami (skały, woda, dinozaury itp.), w możliwie krótkim czasie musi przewieźć jak największą liczbę pasażerów. Zarabiane dzięki temu pieniądze pozwalają modernizować śmigłowiec.

Gra oferuje trzy warianty zabawy. Kid to tryb adresowany do najmłodszych graczy, w którym nie obowiązują żadne kary za kolizje z otoczeniem. Rozgrywka typu Arcade nastawiona jest na szybkość i zręczność w operowaniu śmigłowcem. W najbardziej wymagającej opcji – Classic istnieje możliwość rozbicia śmigłowca i zabicia przewożonych pasażerów.

Ancient Taxi odznacza się prostotą oprawy audiowizualnej. Dwuwymiarowa grafika utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce ze sporą ilością humorystycznych akcentów i animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ancient Taxi

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ancient Taxi

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 300 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta graficzna 8 MB VRAM
  • 30 MB HDD
  • Windows 98/XP/Vista/7