Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDSWii
Okładka America's Next Top Model (NDS)
OkładkaAmerica's Next Top Model (NDS)

America's Next Top Model

America's Next Top Model to gra symulacyjna, bazująca na licencji popularnego, telewizyjnego show.

Symulacje | moda | symulator życia | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

America's Next Top Model Premiera

1cze2010

Wii NDS

producent: Neopica wydawca: Crave Entertainment

America's Next Top Model to pierwsza gra wideo na licencji amerykańskiej edycji telewizyjnego show Top Model. Produkcja belgijskiego studia Neopica stworzona została z myślą o graczkach, którym marzy udział w programie i kariera modelki.

Na wstępie zabawy gracz dokonuje wyboru postaci, której poczynaniami będzie kierował. Każda z czterech dostępnych dziewczyn różni się nie tylko wyglądem fizycznym, ale także usposobieniem. Podjęta decyzja ma znacznie dla niektórych elementów rozgrywki, w tym chociażby relacji z otoczeniem oraz nastawienia publiczności.

Rozgrywka zaprojektowana została w ten sposób, by gracz doświadczył niemal wszystkich aspektów uczestnictwa w programie. Trzeba więc nie tylko zatroszczyć się o dobór odpowiedniego stroju dla modelki (twórcy przygotowali ubrania i akcesoria reprezentujące 13 stylów mody, w tym trendy z lat 60., 70., a także kreacje romantyczne i buntownicze), ale także zadbać o jej sylwetkę i samopoczucie, wykonać makijaż oraz fryzurę, ustawić przed obiektywem aparatu fotograficznego, poprowadzić na wybiegu, a niekiedy nawet powalczyć wręcz z rywalkami. Podobnie jak w telewizyjnym show, wirtualni jurorzy zlecają uczestniczkom rozmaite zadania, a porażka może oznaczać pożegnanie z marzeniami o karierze w świecie wielkiej mody.

Oprawa audio-wizualna America's Next Top Model nie pozostawia wątpliwości co do niskobudżetowej kategorii produkcji. Jakość grafiki przywodzi na myśl gry z początku XXI wieku, przy czym twórcy wyraźnie czerpali inspiracje z takich tytułów jak The Sims 2 i Singles.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe America's Next Top Model: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wii
NDS