Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka

"Aha! I Got It!" Escape Game Wii

"Aha! I Got It!" Escape Game to gra z gatunku dość popularnego w Internecie - Escape the room. Zostajemy zamknięci w pokoju pełnym łamigłówek i aby wyjść, musimy je wszystkie rozwiązać.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka

producent: A-TEAM

wydawca: A-TEAM

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

2października2009

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

"Aha! I Got It!" Escape Game to jak sama nazwa wskazuje gra nawiązująca do gatunku Escape the room, od jakiegoś czasu zdobywającego popularność w Internecie. Programistom z japońskiej firmy deweloperskiej Ateam udało się przenieść reprezentanta gier „ucieczkowych” na platformę Wii, przy okazji ubierając go w dość przyzwoitą formę.

Fabuła jest dość infantylna – chłopczyk o imieniu Milo jest fanem łamigłówek i wszelkiego rodzaju zagadek. Na jego urodziny ojciec ... zamyka go więc w pokoju pełnym tego rodzaju zabawek – Milo może z niego wyjść tylko wtedy, gdy rozwiąże wszystkie puzzle. W tym momencie na scenę wkracza gracz wyposażony w kontroler Wii.

Większość elementów znajdujących w pokoju można dokładnie oglądać, a część z nich natomiast łączyć z innymi. Następnie należy poszukać miejsc, gdzie przygotowane elementy pasują – przykładowo klucz wetkniemy do zamka w drzwiach. Przy niektórych zadaniach trzeba się jednak nieco bardziej pogimnastykować – rozwiązania ich nie są już tak oczywiste. Po poprawnym rozwiązaniu wszystkich łamigłówek przechodzimy do kolejnego pokoju – tutaj jednak twórcy przygotowali 3 możliwe zakończenia. Dwa z nich kończą po prostu rozgrywkę, trzecie natomiast, dostępne po poprawnym ukończeniu wszystkich zadań, prowadzi nas do kolejnego, tym razem ostatniego pokoju, z zarazem najciekawszym zakończeniem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI "Aha! I Got It!" Escape Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe "Aha! I Got It!" Escape Game

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wiiware