Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Adibu: Ucze sie angielskiego (PC)

Adibu: Uczę się angielskiego PC

Adibu: Ucze sie angielskiego

Kolejna gra edukacyjna z Adibu w roli głównej, przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Program zawiera zestaw 20 ćwiczeń, dzięki którym pierwsze lekcje języka angielskiego są przyjemne i zabawne.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Adibu: Ucze sie angielskiego (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia2008

28sierpnia2008

pudełko PL

Adibu: Uczę się angielskiego to kolejna gra edukacyjna stworzona z myślą o młodych odbiorcach. Tytuł wchodzi w skład cyklu gier, w którym głównym bohaterem jest sympatyczny, kosmiczny chłopiec, a jego zawartość została dostosowana do poziomu intelektualnego dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

Program wprowadza małych graczy w świat przygód tytułowego Adibu oraz jego przyjaciół, Berta i Skoka, którzy to pewnego dnia spotykają zabawnego Kurczaka przygotowującego się do dalekiej podróży wozem kempingowym. Nim jednak nowy znajomy wyruszy w zaplanowaną wyprawę, musi odpowiednio wyposażyć swój pojazd oraz zdobyć kilka przydatnych, nowych umiejętności, w tym podszkolić swoją znajomość języka angielskiego. Oczywiście, Adibu wraz z przyjaciółmi chcą pomóc Kurczakowi w przygotowaniach do tej podróży.

Dzięki opisywanej produkcji młodzi odbiorcy szybko i z łatwością przyswoją sobie angielskie słowa i zwroty. Program zawiera w sumie 20 ćwiczeń, które obok walorów czysto edukacyjnych niosą ze sobą porcję wspaniałej zabawy. Ponadto twórcy pomyśleli także o systemie motywowania dziecka – 10 czekających w grze niespodzianek doskonale zachęca maluchy do dalszej nauki i zabawy.

Nauka polega głównie na słuchaniu, zrozumieniu i powtarzaniu słówek oraz zwrotów. Materiał językowy to aż 400 słów do poznania, a wszystkie z nich związane są z życiem codziennym dzieci w wieku od 4 do 8 lat (kolory, ubrania, rodzina, zwierzęta). Ponadto program został wyposażony w funkcję karaoke, aby uczyć się śpiewając po angielsku.

Na koniec warto dodać, że jak wszystkie tytuły z serii, program posiada Kącik rodzica, czyli narzędzie umożliwiające kontrolowanie rozgrywki, dzięki któremu rodzic może ustawić parametry gry oraz czas, jaki jego potomek spędzi przed komputerem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Adibu: Uczę się angielskiego

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Adibu: Uczę się angielskiego

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, Windows XP