Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Adibu: Poznaje tajemnice ludzkiego ciala (PC)

Adibu: Poznaję tajemnice ludzkiego ciała PC

Adibu: Poznaje tajemnice ludzkiego ciala

Kolejna gra edukacyjna z kosmicznym chłopcem w roli głównej. Tym razem dzieci wraz z Adibu wybierają się w podróż do wnętrzna ludzkiego ciała. W sumie program oferuje 10 ciekawych i różnorodnych zadań na dwóch poziomach trudności.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Adibu: Poznaje tajemnice ludzkiego ciala (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27czerwca2007

15maja2008

pudełko PL

Adibu: Poznaję tajemnice ludzkiego ciała to kolejna gra edukacyjna, w której młodzi użytkownicy komputerów spotykają się z Adibu, sympatycznym, kosmicznym chłopcem. Zawartość omawianego tytułu została dostosowana do poziomu intelektualnego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnych (od 4 do 8 lat).

Wcielając się w tytułowego bohatera lub jego przyjaciółkę Adillę, mali gracze wybierają się w podróż do wnętrzna ludzkiego ciała. Podczas rozgrywki dzieci poznają kolejne obszary ludzkiego ciała oraz jego tajniki, uczą się między innymi o układzie krwionośnym, oddechowym, nerwowym oraz płciowym. Dowiadują się również, jak działają wybrane części ludzkiego ciała (oczy, struny głosowe itd.) oraz co może się dziać, gdy dochodzi do ich uszkodzenia. W sumie program oferuje 10 ciekawych i różnorodnych zadań na dwóch poziomach trudności, a całość zabawy została dopełniona ładną, trójwymiarową oprawą wizualną oraz zabawnymi dialogami.

Tak jak wcześniejsze tytuły cyklu, tak i ten został wyposażony w Kącik rodzica, czyli narzędzie pozwalające sprawdzić postępy dziecka oraz umożliwiające ustawienia parametrów gry oraz czasu, jaki nasz potomek spędzi przed ekranem monitora.

Na koniec warto nadmienić, że głosu Adilii użyczyła Jadzia Nalepa, sympatyczna i rezolutna dziewczynka, znana widzom z programu telewizyjnego Duże dzieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Adibu: Poznaję tajemnice ludzkiego ciała

Klasyfikacja PEGI Adibu: Poznaję tajemnice ludzkiego ciała

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Adibu: Poznaję tajemnice ludzkiego ciała

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza), Windows 98/Me/2000/XP