Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Adibu: Odkrywam tajemnice przyrody (PC)

Adibu: Odkrywam tajemnice przyrody PC

Kolejna gra edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4-8 lat), dzięki której maluchy odkrywają tajemnice przyrody, poznają ciekawostki z życia zwierząt oraz uczą się opieki nad roślinami.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Adibu: Odkrywam tajemnice przyrody (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27czerwca2007

15maja2008

pudełko PL

Adibu: Odkrywam tajemnice przyrody to kolejna gra edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4-8 lat). Tym razem tytułowy, kosmiczny chłopiec trafia do wnętrza magicznej książki. Okazuje się, że jej mieszkańcem jest sympatyczny dinozaur o imieniu Dino, który chwilowo gdzieś zniknął. Adibu, a wraz z nim gracze, wyrusza na poszukiwania wspomnianego dinozaura.

Podczas rozgrywki dzieci odkrywają tajemnice przyrody, poznają ciekawostki z życia zwierząt oraz uczą się opieki nad roślinami. W sumie opisywany tytuł oferuje 20 ciekawych zdań do wykonania, na dwóch poziomach trudności, które zapewniają małym graczom nie tylko sporą dawkę wiedzy o przyrodzie, ale również wspaniałą zabawę.

Program został tak skonstruowany, aby zachęcać dzieci do rozwiązywania kolejnych zadań – 20 niespodzianek do zdobycia dla przyjaciela Dino to doskonała motywacja do ukończenia wszystkich misji.

Na koniec warto dodać, że tak jak wcześniejsze odsłony z Adibu w roli głównej, tak i ta posiada Kącik rodzica – narzędzie umożliwiające kontrolowanie rozgrywki, dzięki któremu rodzic może ustawić parametry gry oraz czas, jaki jego potomek spędzi przed komputerem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Adibu: Odkrywam tajemnice przyrody

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Adibu: Odkrywam tajemnice przyrody

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza), Windows 98/Me/2000/XP