Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Adibu: Czytam i licze (6-7 lat) (PC)

Adibu: Czytam i liczę (6-7 lat) PC

Adibu: Czytam i licze (6-7 lat)

Kolejna gra edukacyjna, której zawartość została dostosowana do programu nauczania polskiego przedszkola i szkoły. W jej skład wchodzi w sumie 20 zadań, które skupiają się na rozwijaniu ważnych umiejętności, jakimi są czytanie i liczenie.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Adibu: Czytam i licze (6-7 lat) (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca2007

15maja2008

pudełko PL

Adibu: Czytam i liczę (6-7 lat) to kolejna gra edukacyjna przygotowana z myślą o młodych odbiorcach. Tytuł wchodzi w skład cyklu gier, w którym głównym bohaterem jest sympatyczny, kosmiczny chłopiec, a jego zawartość została dostosowana do programu nauczania polskiego przedszkola i szkoły.

Analogicznie do swoich poprzedniczek z serii przeznaczonych dla dzieci w wieku od 4-5 lat oraz 5-6 lat, tak i ta część skupia się na istotnych umiejętnościach, jakimi są czytanie i liczenie. Konstrukcja rozgrywki jest również taka sama: na dzieci ponownie czeka 20 zadań do wykonania, w tym 10 językowych oraz 10 matematycznych, a wszystko to może odbywać się na dwóch poziomach trudności. Różnicę stanowi natomiast kategoria wiekowa - jak sugeruje tytuł, opisywana odsłona jest dostosowana do poziomu intelektualnego dzieci w wieku od 6 do 7 lat. Program został oparty o nowatorską koncepcję pedagogiczną motywującą dziecko do wykonywania kolejnych zadań, w efekcie czego Adibu to doskonały towarzysz zachęcający małego gracza do wspólnego odkrywania i rozwijania wyżej wymienionych umiejętności w tempie dostosowanym do jego możliwości.

Ponadto podczas zabawy maluchy muszą opiekować się zwierzątkiem żyjącym w świecie gry. A w nagrodę za przechodzenie do kolejnych etapów rozgrywki dzieci otrzymują rozmaite elementy, np. wyposażenie domku, czy też umiejętności dla swojego pupila.

Jak wszystkie tytuły z serii, program został wyposażony w Kącik rodzica, czyli narzędzie umożliwiające kontrolowanie rozgrywki, dzięki któremu rodzic może ustawić parametry gry oraz czas, jaki jego potomek spędzi przed komputerem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Adibu: Czytam i liczę (6-7 lat)

Klasyfikacja PEGI Adibu: Czytam i liczę (6-7 lat)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Adibu: Czytam i liczę (6-7 lat)

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza), Windows 98/Me/2000/XP