Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Adibu: Czytam i licze (4-5 lat) (PC)

Adibu: Czytam i liczę (4-5 lat) PC

Adibu: Czytam i licze (4-5 lat)

Kolejna gra edukacyjna dostosowana do poziomu rozwoju intelektualnego dzieci w wieku przedszkolnym, w której głównym bohaterem jest tytułowy, kosmiczny chłopiec.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Adibu: Czytam i licze (4-5 lat) (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca2007

15maja2008

pudełko PL

Adibu: Czytam i liczę (4-5 lat) to gra edukacyjna przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. Program wchodzi w skład serii gier, w której głównym bohaterem jest kosmiczny chłopiec, a jego zawartość została dostosowana do poziomu rozwoju intelektualnego dzieci w wieku przedszkolnym.

Omawiana produkcja koncentruje się wokół podstawowych umiejętności, jakimi są czytanie i liczenie. Podczas rozgrywki dzieci rozwiązują zabawne i ciekawe zadania: 10 zadań językowych oraz 10 zadań matematycznych na dwóch poziomach trudności. Program został oparty o nowatorską koncepcję pedagogiczną motywującą dziecko do wykonywania kolejnych zadań, w efekcie czego Adibu to doskonały towarzysz zachęcający małego gracza do wspólnego odkrywania i rozwijania wyżej wymienionych umiejętności w tempie dostosowanym do jego możliwości.

Ponadto podczas zabawy dzieci opiekują się małym zwierzątkiem zamieszkującym świat gry. Rozwiązując kolejne zadania, zdobywają niespodzianki dla wirtualnego pupila, np. elementy wyposażenia domku czy też ważne umiejętności.

Na koniec warto nadmienić, że tak jak poprzednie odsłony z Adibu w roli głównej, tak i ta została wyposażona w Kącik rodzica, czyli narzędzie dające możliwość sprawdzania postępów własnego potomka w nauce oraz ustawienia czasu, jaki może on spędzać przed komputerem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Adibu: Czytam i liczę (4-5 lat)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Adibu: Czytam i liczę (4-5 lat)

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza), Windows 98/Me/2000/XP