Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka 3D Gunstar Heroes (3DS)
Okładka3D Gunstar Heroes (3DS)

3D Gunstar Heroes 3DS

Remake platformomwej gry akcji Gunstar Heroes z 1993 roku, za którego produkcję odpowiada japońskie studio M2. Gracz trafia do fantastycznego świata, gdzie dwaj główni bohaterowie (Gunstar Red oraz Gunstar Blue) toczyła walkę z Golden Silverem – złowrogim robotem.

Akcji | platformówki | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

3D Gunstar Heroes Premiera 3DS

20sierpnia2015

Nintendo eShop

20sierpnia2015

producent: Treasure wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gunstar Heroes z roku 1993 okazało się sporym hitem, w wyniku czego gra w roku 2005 doczekała się kontynuacji zatytułowenej Gunstar Super Heroes i wydanej na konsolę Mega Drive oraz konwersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 cztery lata później. Port na Nintendo 3DS oferuje kilka dodatkowych ustawień oraz dodaje efekty trójwymiarowe. Wydawcą 3D Gunstar Heroes jest firma SEGA.

Fabuła

Fabuła 3D Gunstar Heroes jest właściwie identyczna jak ta z produkcji z 1993 roku. Wersja gry dla Japończyków różni się od tej międzynarodowej tylko małymi szczegółami. Twórcy remake'u umożliwili szybką przesiadkę z jednej wersji na drugą, dzięki czemu gracz może zakosztować obu, posiadając jedną kopię tytułu. Głównymi bohaterami tytułu są bliźniacy Gunstar Red i Gunstar Blue, toczący walkę z robotem imieniem Golden Silver. Dzięki staraniom rodzeństwa, do którego wlicza się także Yellow (siostra) oraz Green (starszy brat), cztery diamenty dające moc Golden Silverowi zostały ukryte i antybohater został unieszkodliwiony. Ten stan rzeczy chce odwrócić inny antagonista, Colonel Red, który przejął kontrolę nad umysłem Greena i - wykorzystując przy tym swoich podwładnych - zamierza przywrócić sprawność robotowi. Gracz może wcielić się w Gunstar Reda lub Gunstar Blue, by powstrzymać Colonel Reda przed wypełnieniem swojego planu.

Mechanika

W 3D Gunstar Heroes, podobnie jak w pierwowzorze, gracz może łączyć dwie sztuki broni, tworząc swoistą hybrydę. Firma M2 poszerzyła tę opcję o tryb Gunslinger, dzięki któremu gracz ma możliwość połączenia ze sobą nie dwie, a aż cztery giwery. Innym znaczącym dodatkiem wprowadzonym dla posiadaczy Nintendo 3DS przez studio M2 jest Mega Life Mode, który pozwala graczowi na podwojenie swojej bazowej liczby punktów zdrowia (ze 100 na 200). Dzięki dodaniu trybów Gunslinger i Mega Life Mode gra stała się dużo bardziej przyjazna dla nowych graczy.

Ważna jest również możliwość wyboru sposobu celowania do przeciwników spośród dwóch dostępnych opcji. Pierwsza umożliwia celowanie i strzelanie w trakcie ruchu, druga – jedynie w chwili, gdy nasza postać stoi w miejscu. To ustawienie można zmienić w każdym momencie gry. Istnieje także możliwość zmiany bohatera podczas rozgrywki.

Tryby gry

3D Gunstar Heroes posiada tryb dla jednego oraz dwóch graczy, którzy mogą bawić się wspólnie w sieci lokalnej. Do grania razem potrzebne są dwie kopie tytułu.

Pozostałe informacje

Gracz ma możliwość zmiany wyglądu gry na bardziej retro za sprawą emulatora opracowanego przez firmę M2. Dzięki niemu mamy możliwość oglądania świata 3D Gunstar Heroes, jakbyśmy patrzyli na monitor kineskopowy.

Studio nie pokusiło się o rozszerzenie obrazu do poziomu panoramicznego – 3D Gunstar Heroes oferuje jedynie rozdzielczość 4:3.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI 3D Gunstar Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.