Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSViOS
Okładka 2013: Infected Wars (PSV)
Okładka2013: Infected Wars (PSV)

2013: Infected Wars

Trójwymiarowy shooter, w którym akcja została przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się najemnika, przemierzającego postapokaliptyczne pustkowia zasiedlone przez zombie w poszukiwaniu leków i zapasów dla ostatnich bastionów ludzkości.

Akcji | TPP | zombie | postapokalipsa | TPS | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

2013: Infected Wars Premiera

27lis2013

iOS

24lut2015

PSV

2013: Infected Wars to trójwymiarowa strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, którą osadzono w postapokaliptycznym świecie zamieszkanym przez zombie. Za stworzenie gry odpowiada małe studio Action Mobile Games, dla którego gra była debiutem w branży. Warto dodać, że gra zadebiutowała pierwotnie w 2013 roku na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Konsolowy port został przystosowany do współpracy z nowym modelem sterowania, korzystającym ze standardowych przycisków konsoli.

Akcja gry ma miejsce w 2013 roku. Świat stanął na krawędzi zniszczenia kiedy grupa terrorystów wykorzystując tajemniczy wirus zaatakowała najważniejsze miasta Zachodu. Epidemia wkrótce wymknęła się spod kontroli obejmując cały świat, zamieniając większość jego mieszkańców w groźne mutanty i zombie. Gracze wcielają się najemnika, który opuszcza bezpieczne mury ostatnich bastionów ludzkości w poszukiwaniu niezbędnych zapasów oraz leków.

Model rozgrywki nie odbiega od standardów przyjętych dla gatunku. Gracze wykorzystują broń do eliminacji przeciwników, wykonując zlecona im zadania, polegające głównie na eksploracji konkretnych miejsc na mapie. Gracze mogą wybrać jedną z czterech klas postaci, które z czasem zdobywają nowe umiejętności. W arsenale znajdziemy 14 rodzajów broni palnej, od standardowych pistoletów po wyrzutnie rakiet. W trakcie zabawy zmierzymy się nie tylko ze zwykłymi zombie, ale również z wyjątkowo szybkimi i silnymi mutantami i potężnymi bossami.

Oprawa graficzna nie stoi na najwyższym poziomie. W oczy rażą rozmyte tekstury, dość proste trójwymiarowe modele oraz animacje wrogów i głównego bohatera.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe 2013: Infected Wars: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSV
iOS