Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Double Dragon - seria gier

Double Dragon IV
Double Dragon IV

Akcji 30 stycznia 2017

Czwarta odsłona legendarnego cyklu beat 'em upów, opracowana przez studio Arc System Works. W procesie produkcyjnym brały udział osoby mające na swoim koncie legendarne, poprzednie części serii, czyli Takaomi Kaneko, Yoshihisa Kishimoto, Koji Ogata, czy choćby Kazunaka Yamane. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych tytułach spod znaku Double Dragon, rozgrywka została oparta na przemierzaniu kolejnych etapów i eliminacji nadciągających zewsząd przeciwników. W starciach robimy użytek zarówno z ciosów pięścią i kopniaków, jak i z rozbudowanego arsenału broni. Poziomy wieńczą natomiast wymagające potyczki z bossami. Filar Double Dragon IV stanowi tryb fabularny, który możemy ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innego gracza. Po ukończeniu przygody otrzymujemy dostęp do tak zwanego Tower Mode opartego na eliminacji kolejnych fal oponentów. Dopełnienie całości stanowi 2P Duel Mode, gdzie mierzymy się w multiplayerowych pojedynkach jeden na jednego. Produkcja charakteryzuje się prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną, zrealizowaną w stylistyce pixel art – gra pozostaje zatem wierna pierwowzorowi, który przyczynił się do popularyzacji gatunku na świecie.

PCPS4SwitchANDiOS

Double Dragon Trilogy
Double Dragon Trilogy

Akcji 5 grudnia 2013

Kompilacja trzech pierwszych odsłon kultowego cyklu „chodzonych” bijatyk, wydawanych na salonowych automatach na przełomie lat 80. i 90. Odświeżeniem tych tytułów zajęła się firma DotEmu. Double Dragon Trilogy przedstawia losy dwóch braci – Billy’ego i Jimmy’ego Lee – mistrzów Sou-Setsu-Ken, prowadzących niewielką szkołę wschodnich sztuk walki w postapokaliptycznym Nowym Jorku. Wszystkie trzy gry nastawione są na rozgrywkę kooperacyjną dla dwóch osób, która sprowadza się do przemierzania dwuwymiarowych poziomów i eliminowania pojawiających się na naszej drodze przeciwników. System walki wręcz opiera się na całej gamie ciosów, często wspieranych różnymi rodzajami broni. Bawić się możemy w trybie fabularnym (Story), a także zręcznościowym (Arcade), gdzie liczy się tylko wynik punktowy. Double Dragon Trilogy powraca w lekko podrasowanej grafice, choć możliwe jest też granie w oryginalnej oprawie audiowizualnej. Poza tym remaster oferuje trzy poziomy trudności oraz możliwość zmiany modelu sterowania.

PCANDiOS

Double Dragon: Neon
Double Dragon: Neon

Akcji 11 września 2012

Nowa wersja klasycznej chodzonej bijatyki Double Dragon z 1987 roku. Podobnie jak oryginał, pozwala ona na jednoczesną zabawę dwóch osób, które wcielają się w wyszkolonych w sztukach walki braci, walczących z groźnym gangiem.

PCSwitchX360PS3

Double Dragon II: Wander of the Dragons
Double Dragon II: Wander of the Dragons

Bijatyki 21 września 2011

Double Dragon II: Wander of the Dragons to odświeżona wersja popularnej jeszcze w latach osiemdziesiątych na automatach bijatyki Double Dragon II: The Revenge. Zmagania możemy toczyć także w trybie multiplayer za pośrednictwem sieci, w maksymalnie cztery osoby.

X360

Double Dragon Advance
Double Dragon Advance

Akcji 11 listopada 2003

Do odnowionej wersji "przedlodowcowej" gry doszło parę elementów w postaci ulepszonej grafiki, pojemniejszych dźwięków i nowych lokacji.

GBA

Double Dragon III: The Rosetta Stone
Double Dragon III: The Rosetta Stone

Akcji 21 maja 1992

Trzecia i ostatnia odsłona serii Double Dragon, która podobnie jak w przypadku pierwowzoru, była bezpośrednią konwersją gry z automatów. Tym razem Billy i Jimmy nie będą załatwiać swoich porachunków na ulicach dużego miasta, ale wyruszą w świat.

PC

Double Dragon II: The Revenge
Double Dragon II: The Revenge

Akcji 20 października 1989

Mimo szybkiej i skutecznej akcji odwetowej w pierwszej części gry, Marian została zamordowana przez członków gangu tajemniczego Shadow Bossa. Billy’emu Lee nie pozostało więc nic innego jak jeszcze raz stanąć do walki i wymierzyć sprawiedliwość. Nasz bohater nie wie jeszcze, że istnieje sposób, aby przywrócić życie kobiety, ale aby tego dokonać trzeba spenetrować podziemną kryjówkę głównego przeciwnika.

PC

Double Dragon
Double Dragon

Bijatyki 20 marca 1988

Double Dragon to kultowe mordobicie z automatów coin-up, które swego czasu cieszyło się ogromną popularnością. Nikogo nie powinno więc dziwić, że gra została w niedługim czasie przeniesiona na domowe platformy sprzętowe, w tym także PeCety.

PCX360