Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Kingdom Come: Deliverance - seria gier

Kingdom Come: Deliverance 2
Kingdom Come: Deliverance 2

RPG 2024

Sequel pierwszoosobowej gry RPG z otwartym światem osadzonej w średniowiecznych Czechach, którą wydano w 2018 roku. Kingdom Come: Deliverance 2 kontynuuje historię Henryka z większym rozmachem, oferując np. dwie rozległe mapy i rozbudowaną mechanikę rozgrywki.

PCPS5XSX

Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance

RPG 13 lutego 2018

Zrealizowana na silniku CryEngine 3 gra RPG z widokiem FPP, osadzona w średniowiecznych Czechach. Za powstanie tytułu odpowiada czeskie studio Warhorse, w skład którego weszli między innymi współtwórcy popularnej serii Mafia. W grze wcielamy się w postać młodego kowala, który stracił wszystko, co miał. W otwartym świecie gry nasz protagonista rozwija umiejętności, które, w zależności od woli gracza, uczynią go bardziej rycerzem lub łotrzykiem. Cechą charakterystyczną gry jest olbrzymi realizm oraz swoboda w wykonywaniu poszczególnych zadań. Autorzy dochowali wierności źródłom historycznym. Opracowali też nietypowy system craftingu oraz rozbudowany model walki, pozwalający na wykonywanie precyzyjnych ataków i ciosów specjalnych.

PCPS4XONESwitch