Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Darkside Detective - seria gier

The Darkside Detective: A Fumble in the Dark
The Darkside Detective: A Fumble in the Dark

Przygodowe 15 kwietnia 2021

Sequel do przygodówki point-and-click autorstwa niezależnego irlandzkiego studia Spooky Doorway. Ponownie wcielamy się w Detektywa Francisa McQueena badającego naprzyrodzone zjawiska w mieście Twin Lakes.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

The Darkside Detective
The Darkside Detective

Przygodowe 27 lipca 2017

Opracowana przez niezależne studio Spooky Doorway przygodówka point-and-click w pixelartowym stylu retro, nawiązującym do tytułów popularnych w latach 90. ubiegłego wieku. Akcja The Darkside Detective przenosi nas do prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka Twin Lakes, w którym przenikają się wymiary i nieustannie ma miejsce cała masa trudnych do opisania zdarzeń. Podczas zabawy wcielamy się w detektywa Francisa McQueena ze specjalnego departamentu policji o nazwie Darkside Division, którego zadaniem jest zadbać o obywateli i badać kolejne sprawy związane z niezwykłymi wydarzeniami w mieście. Produkcja składa się z sześciu rozgrywanych osobno, okraszonych humorem misji. Pod względem mechaniki mamy zaś do czynienia z typową przygodówką z interfejsem point-and-click, w której badamy przeróżne miejsca, rozmawiamy z postaciami niezależnymi i znajdujemy przedmioty, prowadzące nas do rozwiązania stawianych przed nami zagadek i ostatecznego rozwikłania całej sprawy.

PCPS5XSXPS4Switch